Filtr Hoya Variable Density II 55mm
   Filtr Hoya Variable Density II 55mm
   Filtr Hoya Variable Density II 55mm
   Filtr Hoya Variable Density II 55mm

   Filtr Hoya Variable Density II 55mm

   zł328.00
   Tax Included
   Available

   Stationary shop: Check availability
   Kraków, ul.Bonarka 11. Tel: 12 357-66-05

   HOYA VARIABLE DENSITY II to nowa odświeżona seria filtrów opartych na najnowszej technologii optycznej HOYA. Ich celem jest zastąpienie długo sprzedawanej serii HOYA VARIABLE DENSITY.

   Quantity :
   • Privacy policyPrivacy policy
   • Shipping & HandlingShipping & Handling
   • Warranty & ReturnsWarranty & Returns

   Filtr Variable Density II to filtr o zmiennej przepuszczalności światła. Wykonany jest z wysokiej jakości szkła optycznego. Jego konstrukcja oparta została na dwóch polaryzatorach, których wzajemne ustawienie za pomocą obrotowego pierścienia pozwala płynnie regulować ilość światła przechodzącą przez filtr. Na oprawce filtra znajdują się dwie wartości oznaczone jako MIN oraz MAX określające zakres pracy filtra.

   Z filtrem Hoya Variable Density możemy fotografować używając nawet bardzo jasnych obiektywów, jak np. 50mm f/1.4 z maksymalnie otwartą przysłoną lub korygować czas otwarcia migawki i wydłużyć go o kilka sekund pracują w pełnym słońcu. Dzięki temu możemy np. uzyskać efekt rozmycia ruchu poruszających się obiektów, niemożliwy do osiągnięcia bez filtra. Ustawiając pierścień filtra na pozycji minimalnej, filtr przepuszcza 1/3 światła, co w praktyce odpowiada 1,5 stopnia przysłony. Wybierając położenie pierścienia filtra w jego maksymalnej pozycji, ograniczamy ilość światła aż do 1/400 pierwotnej wartości, co z kolei odpowiada 9 stopniom przysłony. Aby uzyskać najbardziej zadowalające efekty, zaleca się korzystać ze statywu podczas fotografowaniaz długim czasem otwarcia migawki.

   Najważniejsze cechy:

   • Liczba ND: 3-400
   • f-stops 1.6-8.7
   • Materiał: aluminium

   Sprzedawany zestaw zawiera:

   • Filtr Hoya Variable Density II
   • oryginalne opakowanie
   Hoya
   8238
   0024066069887

   Data sheet

   Series
   Variable Density II
   Filter diameter
   55mm
   Model
   VARIABLE DENSITY II 55mm
   Type of filter
   gray

   Filtr Hoya Variable Density II 55mm

   zł328.00
   Tax Included