Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. "ciasteczkach").

zamknij

Głowica kulowa Sunwayfoto FB-44DDHi z obrotowym uchwytem

Sunwayfoto FB-44DDHi to klasyczna głowica kulowa serii FB wyposażona w libellę oraz nowy panoramiczny uchwyt DDH-02i typu Arca-Swiss. Jej konstrukcja oparta jest na modelu FB-44, dzięki czemu oferuje dobrą stabilność, maksymalne obciążenie 18 kilogramów oraz możliwość wykonywania panoram. Zarówno głowica jak i uchwyt panoramiczny posiadają laserowo wygrawerowaną skalę ułatwiającą precyzyjne ustawienie kąta obrotu do panoram oraz płynną regulację położenia punktu nodalnego dla różnych ogniskowych.

Więcej szczegółów

3350
6952512502456

695,00 zł

Sklep internetowy: Produkt dostępny

Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
Kraków ul.Bonarka 11 tel 12 357-66-05
Wysokość głowicy (cm) 16.8
Udźwig głowicy 40kg
Waga głowicy (g) 78.6
Gwint mocowania statywu 3/8"

Zastosowanie uchwytu panoramicznego DDH-02i rozwiązuje problem z wykonywaniem panoram na nierównym podłożu. Do poprawnego wykonywania panoramy w poziomie wystarczy wypoziomowanie uchwytu znajdującego się na kuli. Nie jest konieczne wypoziomowanie statywu lub samej głowicy, co bywa niemożliwe na mocno nachylonym podłożu.

Sunwayfoto DDH-02i jest uchwytem szybkozłączki typu Arca-Swiss, wyposażonym w libellę oraz panoramiczną podstawę. Wykonany został w całości ze stopu aluminium stosowanego w lotnictwie a jego powierzchnię wykończono w procesie anodowania, co czynią ją odporną na zarysowania oraz korozję. Aby ułatwić dostęp do blokady szybkozłączki (dla dużych aparatów i obiektywów), zacisk śrubowy został specjalnie wydłużony.

Główną cechą charakterystyczną głowic serii FB jest obecność pojedynczego wycięcia, które umożliwia nachylenie aparatu pod kątem 90 stopni. Zaś specyficzna lekka konstrukcja, czynie je jednymi z najlżejszych głowic o porównywalnej średnicy kuli. Stanowią tym samym idealne rozwiązanie dla osób zajmujących się fotografią podróżniczą.

Głowice kulowe Sunwayfoto wykorzystują unikalny elipsoidalny kształt kuli zapewniający jej stabilne położenie niezależnie od obciążenia. Dzięki zróżnicowanej średnicy kuli w osiach x i y nacisk na nią zmienia się stopniowo w zależności od kąta wychylenia. Przeciwdziała to momentowi siły wytworzonemu przez zmianę środka ciężkości zamocowanego aparatu.

Głowice Sunwayfoto posiadają specyficzną strukturę wewnętrzną, która podobnie jak smar łączący ruchome elementy absorbuje drgania pochodzące od aparatu i statywu.

Podstawowa linia głowic kulowych Sunwayfoto oparta jest na seriach FB i XB, których wspólną cechą jest całkowicie metalowa konstrukcja wykonana z lotniczego aluminium obrobionego w technologii CNC. W celu zwiększenia odporności na korozję i zarysowania, powierzchnia głowic wykończona została w procesie anodowania, żaś logo i oznaczenia wygrawerowane zostały techniką laserową. Głowice kulowe Sunwayfoto charakteryzują się dużą siłą blokowania oraz niespotykaną elastycznością w doborze wymiennych uchwytów typu Arca-Swiss.

Podstawowe cechy:

 • Metalowe, płynnie działające pokrętła zapewniające wysoką trwałości i niezawodność działania
 • Nowoczesna i przemyślana konstrukcja ułatwiająca obrót i zmianę kąta nachylenia aparatu
 • Możliwość zamocowania trzech dodatkowych libelli pozwalających na precyzyjnie wypoziomowanie
 • Ruchome elementy głowicy wyprofilowano tak, aby zapewnić wygodną obsługę także w rękawiczkach
 • Udoskonalony elipsoidalny kształt kuli zapewnia równomierny opór i zmniejsza ryzyko przypadkowego przechylenia się głowicy pod dużym obciążeniem
 • Specjalna konstrukcja podstawy głowicy gwarantuje płynne i precyzyjne panoramowanie

W skład zestawu wchodzi:

 • głowica Sunwayfoto FB-44DDHi
 • ściereczka z mikrofibry
 • adapter 1/4"-3/8"
 • oryginalne opakowanie

Gwarancja sprzedawcy:

 • 2 lata