Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. "ciasteczkach").

zamknij

Głowica kulowa Sunwayfoto FB-28i

Najmiejsza, klasyczna głowica kulowa serii FB wyposażona w jedno pokrętło blokujące kulę oraz standardowy śrubowy zacisk szybkozłączki DDC-37 typu Arca-Swiss. Wykonana w technologii CNC z wykorzystaniem lekkiego i wytrzymałego aluminium stosowanego w lotnictwie. Posiada odporną na korozję i zarysowania powierzchnię wykończoną w procesie anodowania

Więcej szczegółów

3351
6952512501251

439,00 zł

Sklep internetowy: Chwilowy brak produktu

Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
Kraków ul.Bonarka 11 tel 12 357-66-05
Średnica kuli (mm) 28
Wysokość głowicy (cm) 7.2
Udźwig głowicy 12kg
Waga głowicy (g) 207
Gwint mocowania statywu 3/8"

Główną cechą charakterystyczną głowic serii FB jest obecność pojedynczego wycięcia, które umożliwia nachylenie aparatu pod kątem 90 stopni. Zaś specyficzna lekka konstrukcja, czynie je jednymi z najlżejszych głowic o porównywalnej średnicy kuli. Stanowią tym samym idealne rozwiązanie dla osób zajmujących się fotografią podróżniczą.

Głowice kulowe Sunwayfoto wykorzystują unikalny elipsoidalny kształt kuli zapewniający jej stabilne położenie niezależnie od obciążenia. Dzięki zróżnicowanej średnicy kuli w osiach x i y nacisk na nią zmienia się stopniowo w zależności od kąta wychylenia. Przeciwdziała to momentowi siły wytworzonemu przez zmianę środka ciężkości zamocowanego aparatu.

Głowice Sunwayfoto posiadają specyficzną strukturę wewnętrzną, która podobnie jak smar łączący ruchome elementy absorbuje drgania pochodzące od aparatu i statywu.

Podstawowa linia głowic kulowych Sunwayfoto oparta jest na seriach FB i XB, których wspólną cechą jest całkowicie metalowa konstrukcja wykonana z lotniczego aluminium obrobionego w technologii CNC. W celu zwieszenia odporności na korozję i zarysowania, powierzchnia głowic wykończona została w procesie anodowania, zaś logo i oznaczenia wygrawerowane zostały techniką laserową. Głowice kulowe Sunwayfoto charakteryzują się dużą siłą blokowania oraz niespotykaną elastycznością w doborze wymiennych uchwytów typu Arca-Swiss.

Najmniejsza, klasyczna głowica kulowa serii FB wyposażona w jedno pokrętło blokujące kulę oraz standardowy śrubowy zacisk szybkozłączki DDC-37 typu Arca-Swiss. Wykonana w technologii CNC z wykorzystaniem lekkiego i wytrzymałego aluminium stosowanego w lotnictwie. Posiada odporną na korozję i zarysowania powierzchnię wykończoną w procesie anodowania.

Podstawowe cechy:

 • Metalowe, płynnie działające pokrętła zapewniające wysoką trwałości i niezawodność działania
 • Nowoczesna i przemyślana konstrukcja ułatwiająca obrót i zmianę kąta nachylenia aparatu
 • Możliwość zamocowania trzech dodatkowych libelli pozwalających na precyzyjnie wypoziomowanie
 • Ruchome elemenety głowicy wyprofilowano tak, aby zapewnić wygodną obsługę także w rękawiczkach
 • Udoskonalony elipsoidalny kształt kuli zapewnia równomierny opór i zmniejsza ryzyko przypadkowego przechylenia się głowicy pod dużym obciążeniem
 • Specjalna konstrukcja podstawy głowicy gwarantuje płynne i precyzyjne panoramowanie
 • Nowa, lżejsza konstrukcja kuli

W skład zestawu wchodzi:

 • głowica Sunwayfoto FB-28i
 • ściereczka z mikrofibry
 • adapter 1/4"-3/8"
 • oryginalne opakowanie