Monitor 23" Eizo ColorEdge CS230 + licencja ColorNavigator + kalibrator Datacolor Spyder5 Express

Eizo ColorEdge CS230 to monitor LCD z matrycą 23" (58cm) i kalibracją sprzętową. Jest to monitor sRGB z precyzyjnym wyświetlaniem kolorów, który sprawi, że poczujesz się jak profesjonalista. W zestawie znajduje się też profesjonalny kalibrator Datacolor Spyder5 Express.

Więcej szczegółów

Chwilowy brak produktu

2 659,00 zł

Wymiary544 x 372.5 - 526.5 x 245.5mm
Waga7.5kg
MatrycaIPS
Przekątna23" / 58cm
Naturalna rozdzielczość1920 x 1080 (16:9)
Rozmiar wyświetlanego obrazu509.2 x 286.4mm
Rozmiar piksela0.2652 x 0.2652mm
Liczba odcieni szarościDisplayPort: 1024 odcienie (paleta 65281 odcieni) DVI, HDMI: 256 odcieni (paleta 65281 odcieni)
Liczba kolorówDisplayPort: 1.07 miliarda z palety 278 bilionów DVI, HDMI: 16.77 miliona z palety 278 bilionów
Kąty widzenia (pionowo / poziomo)178° / 178°
Jasność300cd/m²
Rekomendowana jasność do kalibracji120cd/m² lub mniej
Kontrast1000:1
Czas reakcji (typowy)10.5ms (półtony)
Wejścia sygnałoweDVI-I 29 pin (z HDCP), DisplayPort (z HDCP), HDMI (z HDCP)
Cyfrowa częstotliwość odświeżaniaDisplayPort, DVI: 26 - 68kHz, 23.75 - 63Hz (VGA Text: 69 - 71Hz) HDMI: 15 - 68kHz, 23.75 - 61Hz
Analogowa częstotliwość odświeżania26 - 68kHz, 47.5 - 61Hz
Funkcje USB2 porty do kontroli monitora, 2 porty jako huby USB
Standard USB2.0
ZasilaczAC 100 - 120V / 200 - 240V, 50 / 60Hz
Maksymalny pobór mocy54W
Typowy pobór mocy21W
Pobór mocy w trybie oszczędzania energiiMniej niż 0.5W
Zarządzanie energiąPower Save (VESA DPM, DisplayPort Version 1.1a, and DVI DMPM)
Stablizacja jasnościTak
Auto EcoView / BrightRegulatorTak
Predefiniowane tryby pracyColor Mode (User1, User2, User3, Paper, sRGB, Calibration)
Digital Uniformity EqualizerTak
Języki na wyświetlaczu OSDangielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Rozmiar bez stopki (Dł x Szer x Gł)544 x 353 x 75mm
Waga bez stopki4.8kg
Regulacja wysokości154mm
Pochylenie30° góra, 0° dół
Obrót344°
Piwot90°
Wymagana temperatura0 - 35°C
Wymagana wilgotność20 - 80%
Certyfikaty i standardyCUDO certified mark, TCO Displays 6.0, TUV/S, TUV/Ergonomics (z ISO 9241-307 [Pixel fault class I]), TUV/GS, cTUVus, CE, c-Tick, CB, VCCI-B, FCC-B, Canadian ICES-003-B, RoHS, WEEE, GOST-R

Zaprojektowany z myślą o mniej wymagających użytkownikach zajmujących się edycją foto i innymi kreatywnymi działaniami, CS230 oferuje profesjonalne narzędzia zapożyczone z wyższych modeli ColorEdge, takich jak automatyczna korekcja kolorystyczna dokonywana przez wbudowany czujnik oraz oprogramowanie ColorNavigator.

Do przeprowadzenia pierwszej kalibracji monitora konieczny jest zewnętrzny kalibrator, natomiast wbudowany w ColorEdge CS230 czujnik wraz z oprogramowaniem ColorNavigator czuwa nad tym, aby wybrane ustawienia zachowywane były na tym samym poziomie. Czujnik ukryty jest w górnej części obudowy i wysuwa się tylko wtedy, gdy zgodnie z harmonogramem sporządzonym przez użytkownika, należy dokonać kontroli ustawień. Nawet jeśli monitor jest wyłączony lub nie jest podłączony do komputera, czujnik wysunie się samoczynnie o czasie i dokona samokontroli.

Wszystkie modele ColorEdge posiadają zaprojektowany przez EIZO układ ASIC (application specific integrated circuit), dostosowany do potrzeb rynku graficznego. Układ korzysta z własnych algorytmów do bardzo dokładnego przetwarzania kolorów, aby precyzyjnie reprodukować poszczególne odcienie.

Uzyskanie równomiernego podświetlenia oraz jednorodnego koloru na całej powierzchni matrycy było dotychczas niemal niemożliwe w monitorach LCD. Rozwiązaniem tego problemu jest kolejna wersja opracowanego przez inżynierów EIZO układu ASIC (Application Specific Integrated Circuit) dokonująca w czasie rzeczywistym korekt wyświetlanego obrazu.

Dokładne odwzorowanie krzywej gamma każdej z barw podstawowych jest warunkiem poprawnego wyświetlania wszystkich kolorów. Monitory EIZO z serii ColorEdge już podczas procesu produkcji mają precyzyjnie dobrane barwy składowe w całym zakresie od 0 do 255 odcienia. Dokonywane jest to poprzez pomiar wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue) oddzielnie, a następnie – przy wykorzystaniu zaszytej w elektronice 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), wybór najbardziej pasujących 256 odcieni.

Przy podłączeniu poprzez DisplayPort przez złącze sygnałowe możliwe jest dostarczanie do monitora 10-bitowej informacji o kolorze*. Monitor korzystając z 16-bitowej tablicy LUT, przetwarza informację o kolorze z 16-bitową precyzją, co pozwala na uzyskanie bardziej płynnych przejść tonalnych i zmniejszenia Delta-E pomiędzy poszczególnymi punktami. To 64 razy większa precyzja więcej niż w przypadku 16,7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.

* Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie, obsługujące 10-bitowy sygnał.

Monitor ma złącza DVI-I, HDMI oraz DisplayPort umożliwiając podłączenie do różnego typu kart graficznych. Interfejs HDMI pozwala ponadto na bezpośrednie podłączenie cyfrowych aparatów fotograficznych. Dodatkowo, 2 porty USB typu (upstream) umożliwiają jednoczesne podłączenie 2 komputerów, więc nie będzie konieczne przepinanie kabla USB przy korzystaniu z ColorNavigatora i przełączania pomiędzy komputerami.

Dla użytkowników zajmujących się edycją wideo czy postprodukcją istotny będzie układ overdrive, który skraca czas reakcji i zapewnia, że dynamiczne obrazy będą wyglądać ostro i wyraźnie, z jedynie minimalnym efektem smużenia.

Ergonomiczna stopka z regulacją odchylenia w płaszczyźnie poziomej i pionowej, zmianą wysokości i możliwością pracy w trybie portretowym pozwala na umieszczenie ekranu w najbardziej dogodnej pozycji.

Elektronika monitora udostępnia siedem trybów pracy: Paper, sRGB, Calibration oraz 3 tryby, które mogą być zdefiniowane przez użytkownika. Korzystając z dostarczanej wraz z monitorem aplikacji ScreenManager for LCD Pro (w wersji tylko dla systemów Windows) można przypisać tryb do danego programu tak, aby monitor przełączał się do niego z chwilą uruchomienia czy zmiany aplikacji.

Autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator, sprawia, że kalibracja staje się łatwa, a jej efekty pozwalają na wierne odwzorowywanie barw. ColorNavigator współpracuje z szeroką gamą urządzeń pomiarowych i zapewnia kalibrację sprzętową bezpośrednio wykorzystując tabelę kolorów zaszytą w elektronice monitora.

Obecnie outsourcing produkcji jest popularnym procederem wśród producentów monitorów, jednak EIZO wytwarza swoje produkty w taki sam sposób, jak w ciągu swojej 40-letniej historii – za pomocą własnego personelu i we własnej fabryce. Pozwala to EIZO bardzo dokładnie kontrolować jakość produkcji i oferować klientom 5-letnią gwarancję. Obejmuje ona wszystkie elementy monitora. W Polsce dodatkowo dystrybutor oferuje specjalną obsługę serwisową EIZO Exclusive Service, a reklamacje realizowane są w trybie door-to-door.

W odróżnieniu od konwencjonalnego podświetlenia CCFL, podświetlenie monitora CS230 z wykorzystaniem białych LEDów nie zawiera rtęci.

Po wyłączeniu głównego wyłącznika zasilania monitora, pobór mocy spada do zera.

 

Spyder5EXPRESS od Datacolor to szybkie, proste rozwiązanie zapewniające wierne odtwarzanie kolorów na monitorach, przeznaczone dla fotografów-amatorów. Dzięki niemu można mieć pewność, że oglądane, udostępniane i drukowane zdjęcia mają dokładnie takie barwy, jak trzeba.

To przyjazne w obsłudze urządzenie gwarantuje zgodność kolorów między ekranem a wydrukiem, a także pozwala stworzyć unikalny profil monitora, dzięki czemu kolory wyświetlanych zdjęć są zgodne z rzeczywistością. Nie trzeba już tracić czasu na ręczne dopasowywanie ustawień; wystarczy poświęcić kilka minut miesięcznie na kalibrację monitora, aby poprawić cienie i szczegóły wyświetlanych obrazów oraz móc precyzyjnie edytować zdjęcia.

Proste rozwiązanie gwarantujące wierne odtwarzanie kolorów na monitorze i zgodność barw między ekranem a wydrukiem. Umożliwia łatwą, szybką kalibrację laptopów i monitorów.

 

W skład zestawu wchodzi:

  • kabel zasilający
  • kabel sygnałowy (DVI-D - DVI-D)
  • USB, instrukcja instalacji
  • płytka EIZO LCD Utility Disk (z instrukcją w PDF)
  • karta gwarancyjna
  • kalibrator Datacolor Spyder5 Express

 

Gwarancja dystrybutora:

  • 5 lat
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).