Monitor 23" Eizo ColorEdge CS230 + licencja ColorNavigator + kalibrator Eizo EasyPIX

Eizo ColorEdge CS230 to monitor LCD z matrycą 23" (58cm) i kalibracją sprzętową. Jest to monitor sRGB z precyzyjnym wyświetlaniem kolorów, który sprawi, że poczujesz się jak profesjonalista. W zestawie znajduje się tez profesjonalny kalibrator Eizo EasyPIX.

Więcej szczegółów

Chwilowy brak produktu

2 659,00 zł

Zaprojektowany z myślą o mniej wymagających użytkownikach zajmujących się edycją foto i innymi kreatywnymi działaniami, CS230 oferuje profesjonalne narzędzia zapożyczone z wyższych modeli ColorEdge, takich jak automatyczna korekcja kolorystyczna dokonywana przez wbudowany czujnik oraz oprogramowanie ColorNavigator.

Do przeprowadzenia pierwszej kalibracji monitora konieczny jest zewnętrzny kalibrator, natomiast wbudowany w ColorEdge CS230 czujnik wraz z oprogramowaniem ColorNavigator czuwa nad tym, aby wybrane ustawienia zachowywane były na tym samym poziomie. Czujnik ukryty jest w górnej części obudowy i wysuwa się tylko wtedy, gdy zgodnie z harmonogramem sporządzonym przez użytkownika, należy dokonać kontroli ustawień. Nawet jeśli monitor jest wyłączony lub nie jest podłączony do komputera, czujnik wysunie się samoczynnie o czasie i dokona samokontroli.

Wszystkie modele ColorEdge posiadają zaprojektowany przez EIZO układ ASIC (application specific integrated circuit), dostosowany do potrzeb rynku graficznego. Układ korzysta z własnych algorytmów do bardzo dokładnego przetwarzania kolorów, aby precyzyjnie reprodukować poszczególne odcienie.

Uzyskanie równomiernego podświetlenia oraz jednorodnego koloru na całej powierzchni matrycy było dotychczas niemal niemożliwe w monitorach LCD. Rozwiązaniem tego problemu jest kolejna wersja opracowanego przez inżynierów EIZO układu ASIC (Application Specific Integrated Circuit) dokonująca w czasie rzeczywistym korekt wyświetlanego obrazu.

Dokładne odwzorowanie krzywej gamma każdej z barw podstawowych jest warunkiem poprawnego wyświetlania wszystkich kolorów. Monitory EIZO z serii ColorEdge już podczas procesu produkcji mają precyzyjnie dobrane barwy składowe w całym zakresie od 0 do 255 odcienia. Dokonywane jest to poprzez pomiar wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych (Red, Green, Blue) oddzielnie, a następnie – przy wykorzystaniu zaszytej w elektronice 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT), wybór najbardziej pasujących 256 odcieni.

Przy podłączeniu poprzez DisplayPort przez złącze sygnałowe możliwe jest dostarczanie do monitora 10-bitowej informacji o kolorze*. Monitor korzystając z 16-bitowej tablicy LUT, przetwarza informację o kolorze z 16-bitową precyzją, co pozwala na uzyskanie bardziej płynnych przejść tonalnych i zmniejszenia Delta-E pomiędzy poszczególnymi punktami. To 64 razy większa precyzja więcej niż w przypadku 16,7-milionowej palety barw, jaką oferuje sygnał 8-bitowy.

* Konieczna jest karta graficzna i oprogramowanie, obsługujące 10-bitowy sygnał.

Monitor ma złącza DVI-I, HDMI oraz DisplayPort umożliwiając podłączenie do różnego typu kart graficznych. Interfejs HDMI pozwala ponadto na bezpośrednie podłączenie cyfrowych aparatów fotograficznych. Dodatkowo, 2 porty USB typu (upstream) umożliwiają jednoczesne podłączenie 2 komputerów, więc nie będzie konieczne przepinanie kabla USB przy korzystaniu z ColorNavigatora i przełączania pomiędzy komputerami.

Dla użytkowników zajmujących się edycją wideo czy postprodukcją istotny będzie układ overdrive, który skraca czas reakcji i zapewnia, że dynamiczne obrazy będą wyglądać ostro i wyraźnie, z jedynie minimalnym efektem smużenia.

Ergonomiczna stopka z regulacją odchylenia w płaszczyźnie poziomej i pionowej, zmianą wysokości i możliwością pracy w trybie portretowym pozwala na umieszczenie ekranu w najbardziej dogodnej pozycji.

Elektronika monitora udostępnia siedem trybów pracy: Paper, sRGB, Calibration oraz 3 tryby, które mogą być zdefiniowane przez użytkownika. Korzystając z dostarczanej wraz z monitorem aplikacji ScreenManager for LCD Pro (w wersji tylko dla systemów Windows) można przypisać tryb do danego programu tak, aby monitor przełączał się do niego z chwilą uruchomienia czy zmiany aplikacji.

Autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator, sprawia, że kalibracja staje się łatwa, a jej efekty pozwalają na wierne odwzorowywanie barw. ColorNavigator współpracuje z szeroką gamą urządzeń pomiarowych i zapewnia kalibrację sprzętową bezpośrednio wykorzystując tabelę kolorów zaszytą w elektronice monitora.

Obecnie outsourcing produkcji jest popularnym procederem wśród producentów monitorów, jednak EIZO wytwarza swoje produkty w taki sam sposób, jak w ciągu swojej 40-letniej historii – za pomocą własnego personelu i we własnej fabryce. Pozwala to EIZO bardzo dokładnie kontrolować jakość produkcji i oferować klientom 5-letnią gwarancję. Obejmuje ona wszystkie elementy monitora. W Polsce dodatkowo dystrybutor oferuje specjalną obsługę serwisową EIZO Exclusive Service, a reklamacje realizowane są w trybie door-to-door.

W odróżnieniu od konwencjonalnego podświetlenia CCFL, podświetlenie monitora CS230 z wykorzystaniem białych LEDów nie zawiera rtęci.

Po wyłączeniu głównego wyłącznika zasilania monitora, pobór mocy spada do zera.

 

Eizo EasyPix to kompletny zestaw do kalibracji i tworzenia profili ICC dla monitorów LCD Eizo. W skład zestawu wchodzi kolorymetr podłączany do komputera poprzez interfejs USB i oprogramowanie do kalibracji. Oprogramowanie pozwala na dobór właściwej jasności, temperatury bieli oraz współczynnika krzywej Gamma.Zestaw pozwala na pomiar światła na stanowisku pracy i na podstawie tych danych, kalibrację monitora. Oprogramowanie w intuicyjny sposów przeprowadzi użytkownika przez cały proces kalibracji, krok po kroku, udzielając stosownych podpowiedzi.

 

W skład zestawu wchodzi:

  • kabel zasilający
  • kabel sygnałowy (DVI-D - DVI-D)
  • USB, instrukcja instalacji
  • płytka EIZO LCD Utility Disk (z instrukcją w PDF)
  • karta gwarancyjna
  • kalibrator Eizo EasyPIX

Gwarancja dystrybutora:

  • 5 lat

Monitory

Analogowa częstotliwość odświeżania 26 - 68kHz, 47.5 - 61Hz
Certyfikaty i standardy CUDO certified mark, TCO Displays 6.0, TUV/S, TUV/Ergonomics (z ISO 9241-307 [Pixel fault class I]), TUV/GS, cTUVus, CE, c-Tick, CB, VCCI-B, FCC-B, Canadian ICES-003-B, RoHS, WEEE, GOST-R
Cyfrowa częstotliwość odświeżania DisplayPort, DVI: 26 - 68kHz, 23.75 - 63Hz (VGA Text: 69 - 71Hz) HDMI: 15 - 68kHz, 23.75 - 61Hz
Czas reakcji (typowy) 10.5ms (półtony)
Digital Uniformity Equalizer Tak
Funkcje USB 2 porty do kontroli monitora, 2 porty jako huby USB
Jasność 300cd/m²
Języki na wyświetlaczu OSD angielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
Kąty widzenia (pionowo / poziomo) 178° / 178°
Kontrast 1000:1
Liczba kolorów DisplayPort: 1.07 miliarda z palety 278 bilionów DVI, HDMI: 16.77 miliona z palety 278 bilionów
Liczba odcieni szarości DisplayPort: 1024 odcienie (paleta 65281 odcieni) DVI, HDMI: 256 odcieni (paleta 65281 odcieni)
Maksymalny pobór mocy 54W
Matryca IPS
Naturalna rozdzielczość 1920 x 1080 (16:9)
Obrót 344°
Piwot 90°
Pobór mocy w trybie oszczędzania energii Mniej niż 0.5W
Pochylenie 30° góra, 0° dół
Predefiniowane tryby pracy Color Mode (User1, User2, User3, Paper, sRGB, Calibration)
Przekątna 23" / 58cm
Regulacja wysokości 154mm
Rekomendowana jasność do kalibracji 120cd/m² lub mniej
Rozmiar bez stopki (Dł x Szer x Gł) 544 x 353 x 75mm
Rozmiar piksela 0.2652 x 0.2652mm
Rozmiar wyświetlanego obrazu 509.2 x 286.4mm
Stablizacja jasności Tak
Standard USB 2.0
Typowy pobór mocy 21W
Waga (kg) 7.5kg
Waga bez stopki 4.8kg
Wejścia sygnałowe DVI-I 29 pin (z HDCP), DisplayPort (z HDCP), HDMI (z HDCP)
Wymagana temperatura 0 - 35°C
Wymagana wilgotność 20 - 80%
Wymiary (mm) 544 x 372.5 - 526.5 x 245.5mm
Zarządzanie energią Power Save (VESA DPM, DisplayPort Version 1.1a, and DVI DMPM)
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).