Obiektyw Tokina AT-X 12-28 F4 PRO DX V do Canon

Tokina AT-X 12-28 PRO DX V jest przeznaczona zarówno do fotografowania jak i do filmowania wersją niezwykle popularnego modelu AT-X 12-28 PRO DX.

Więcej szczegółów

Produkt dostępny

2 620,00 zł

Zamów w przeciągu 10 godz. i 37 min, a otrzymasz towar między 28-05-2019 i 30-09-2019 z przewoźnikiem Registered mail

MocowanieCanon EF
ProducentTokina
TypSzerokokątne
Ogniskowa12–28mm
Konstrukcja optyczna14 elementów w 12 grupach
Kąt widzenia99.37°– 54.37°
Minimalna odległość ostrzenia0.25m
AutofocusTak
Sposób ostrzeniaWewnętrzne
Maksymalna skala odwzorowania1:4.94
Minimalna przysłonaF4
Maksymalna przysłonaF22
Listki przysłony9
Rozmiar filtra (mm)77mm
Wymiary84 x 90.2mm
Waga~ 600g

Obiektyw Tokina AT-X 12-28 F4 PRO DX V do Canon

Tokina AT-X 12-28 PRO DX V bazuje na bardzo udanym i popularnym modelu PRO DX przeznaczonym do aparatów formatu APS-C. W porównaniu do wersji fotograficznej wprowadzono udogodnienie w postaci pierścienia zębatego. Zwiększa to komfort filmowania lustrzanką z systemem follow-focus. Warto zwrócić uwagę, że pomimo zastosowania pierścienia zębatego nadal można korzystać z wszystkich funkcji, które oferuje wersja fotograficzna, a więc łatwego przełączania autofokusa systemem One-Touch-Focus-Clutch oraz zmiany ogniskowej. Tokina AT-X 12-28 PRO DX V stanowi pomost pomiędzy modelem klasycznym przeznaczonym dla fotografów a wersją w pełni filmową stanowiącą odrębny segment obiektywów. Tokina AT-X 12-28 PRO DX V świetnie sprawdzi się na rynku video HDSLR, gdyż jest wyposażona w pierścień zębaty do systemu follow-focus. W konstrukcji modelu wykorzystano elementy asferyczne w przedniej i tylnej części układu optycznego. Zastosowano również elementy nisko-dyspersyjne SD, które zastępując soczewki fluorytowe, skutecznie minimalizują powstawanie zjawiska aberracji chromatycznej. Model został wyposażony w nowoczesny napęd autofokusa. Silnik SD-M (Silent Drive-Module) pracuje szybciej i ciszej. Konstrukcja ma też nowy czujnik magnetyczny GMR, który zwiększa precyzję obiektywu i znacząco przyśpiesza nastawianie ostrości.

Podstawowe cechy:
  • obiektyw współpracuje z przetwornikami formatu APS-C
  • szybkie i wygodne przełączanie między AF a MF dzięki One-Touch Clutch Mechanism
  • w komplecie z obiektywem tulipanowa osłona przeciwsłoneczna
  • dostępne mocowania: Canon EF
Sprzedawany zestaw zawiera:
  • obiektyw Tokina AT-X 12-28 PRO DX V do Canon
  • dekielki
  • osłonę przeciwsłoneczną
  • oryginalne opakowanie
Gwarancja konsumencka:
  • 2 lata

Inne produkty w tej kategorii

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).