Maska 3 warstwowa jednorazowa 10 szt

Jednorazowa, antybakteryjna maseczka ochronna - w ilości 10 szt. Maska chroni fizycznie przed dotykaniem dłońmi okolic ust i nosa, a tym samym powstrzymuje przedostanie się wirusa do układu oddechowego, który może spowodować niebezpieczne zapalenie płuc.

Noszenie masek zalecane jest nawet osobom zdrowym.

Maseczki posiadamy w naszym magazynie w Krakowie. Wysyłki realizujemy w 24h.

Więcej szczegółów

5562

15,00 zł

Sklep internetowy: Produkt dostępny

Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
Kraków ul.Bonarka 11 tel 12 357-66-05

Trójwarstwowa włókninowa maska medyczna, dzięki wewnętrznej warstwie filtracyjnej o gramaturze 20g/m2, gwarantuje skuteczność filtracji bakterii BFE 98%, co oznacza, że chroni przed zakażeniami przenoszonymi drogą kropelkową oraz różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Jest wygodna, pasuje zarówno dla dorosłych i dzieci, ponieważ została wyposażona w specjalny drucik modelujący na nos, który zapewnia swobodę ruchu twarzy w czasie mówienia. Produkt hipoalergiczny.

Właściwości:

  • maseczki spełniają normę 93/42/EEC klasy I, są jednorazowe i niesterylne
  • zmniejszają ryzyko zakażenia wirusem
  • odfiltrowują prawie wszystkie zanieczyszczenia i bakterie
  • wysoka przepuszczalność powietrza - nie ograniczają swobodnego oddychania
  • idealnie dopasowują się do twarzy - dzięki miękkiemu drutowi w części nosowej
  • warstwa filtrująca o wysokiej gramaturze
  • hipoalergiczne

Zestaw zawiera:

  • 10 szt. jednorazowych maseczek

Koronawirus COVID-19

Wirus ten przenosi się drogą kropelkową (w powietrzu) na co możemy się zarazić podczas zwykłego kontaktu z drugą osobą np. w trakcie rozmowy, na spacerze lub podczas zakupów. Osoba zarażona może też przypadkowo kichnąć lub kaszlnąć w naszej bliskiej obecności i spowodować zarażenie wirusem. Wg. ostatnich badań nawet 30% zarażonych przechodzi chorobę bezobjawowo cały czas zakażając innych.

Noszenie maski mechanicznie powstrzymuje kropelki z zawartym w nich wirusem przed wydostawaniem się z naszych ust, dzięki czemu powstrzymujemy rozprzestrzenianie się choroby.

Zasady korzystania z maski:

Przed nałożeniem maseczki należy dokładne przez 60 sekund umyć dłonie ciepłą wodą z mydłem lub za pomocą preparatu dezynfekującego. Maskę trzeba sprawdzić, czy nie ma wad mechanicznych, np. dziur. Gdy jest szczelna, należy chwycić ją w taki sposób, aby metalowy pasek znajdował się u góry, a kolorowa część była skierowana na zewnątrz. Maskę trzeba przyłożyć do twarzy i ścisnąć metalowy pasek tak, aby dopasował się do nosa. Pozostałą częścią maski wystarczy dokładnie przykryć dolną część twarzy.

Również przy zdejmowaniu trzeba zachować środki ostrożności. Na początku koniecznie trzeba dokładne umyć ręce, aby oczyścić je z zanieczyszczeń. Następnie uwolnić maseczkę z uszu i zdjąć ją w taki sposób, aby nie dotknęła ubrania. Zużytą maskę należy zamknąć w pojemniku lub szczelnej torebce i wyrzuć do kosza na odpady.


Po zdjęciu maski także zalecane jest zadbanie o higienę dłoni. Dzięki temu ogranicza się możliwość przetrwania wirusów.

Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 10 marca 2020 niektóre wyroby medyczne nie mogą być eksportowane poza granice Rzeczypospolitej Polskiej. Do grupy tej należą min. maseczki ochronne. W przypadku maseczek nie obowiązuje również możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni ze względu na ochronę zdrowia oraz ze względów higienicznych.