Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. "ciasteczkach").

zamknij
EXTUBE-AF-C-DG-sm Zobacz większe

Pierścienie pośrednie Kenko DG do Canon

Pierścienie pośrednie marki Kenko z przeniesieniem automatyki które maja za zadanie pozwolenie obiektywowi na ostrzenie z odległości bliższej niż jego minimalna odległość ostrzenia. 

Więcej szczegółów

1474
4961607900000

525,00 zł

Sklep internetowy: Chwilowy brak produktu

Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
Kraków ul.Bonarka 11 tel 12 357-66-05
Mocowanie Canon EF

Dzięki pierścieniom można umieścić aparat bliżej obiektu i uzyskać efekt powiększenia. Są niezwykle użyteczne w fotografii makro, zmieniając prawie każdy obiektyw w obiektyw makro w cenie dużo niższej niż cena takiego obiektywu. Pierścienie nie posiadają soczewek, więc nie pogarszają optyki używanego obiektywu. Pierścienie są mocowane pomiędzy aparatem i obiektywem. Dzięki odsunięciu obiektywu od matrycy zmuszamy go do ostrzenia na bliższych odległościach. Im więcej pierścieniu użyjemy, tym bliżej obiektyw będzie ostrzył. Pierścienie posiadają styki i przenoszą pełne informacje pomiędzy obiektywem i aparatem.

Uwagi:

Zaleca się stosowanie pierścieni z obiektywami o odpowiednio długiej ogniskowej - w przypadku użycia zbyt wielu pierścieni dla danej ogniskowej, odległość ostrzenia może zawrzeć się całkowicie wewnątrz obiektywu i niemożliwe będzie uzyskanie ostrości. Używając pierścieni skraca się także maksymalna odległość ostrzenia obiektywu - niezależnie od użytej ilości pierścieni i ogniskowej ostrzenie na nieskończoność nie będzie możliwe. Pierścienie mogą ograniczać ilość światła padającego na matrycę o wartości do 3EV.

Zestaw zawiera:

  • pierścienie pośrednie Kenko DG 12mm + 20mm + 36mm
  • dekielki
  • oryginalne opakowanie

Gwarancja sprzedawcy:

  • 2 lata