Filtr Irix Edge CPL SR 77mm
   Filtr Irix Edge CPL SR 77mm
   Filtr Irix Edge CPL SR 77mm

   Filtr Irix Edge CPL SR 77mm

   250,75 zł
   295,00 zł
   Oszczędź 15%
   Z wliczonym podatkiem
   Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 295,00 zł
   Dostępny
   00
   dzień
   :
   00
   godzina
   :
   00
   min
   :
   00
   sec

   Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
   Kraków, ul.Bonarka 11. Tel: 12 357-66-05

   Filtr polaryzacyjny kołowy Irix Edge o średnicy 77mm.

   Ilość:
   W magazynie dostępne jest 37 sztuk produktu
   • Polityka prywatnościPolityka prywatności
   • Wysyłka i dostawaWysyłka i dostawa
   • Reklamacje i zwrotyReklamacje i zwroty

   Filtr Polaryzacyjny Irix Edge Circular Polarizer (C-PL) jest odpowiedzialny za fizyczne odcięcie światła docierającego do aparatu, dzięki czemu niweluje on niechciane refleksy świetlne powstające np. na tafli jeziora, karoserii samochodu, ale także i na liściach, zwiększając tym samym ich nasycenie i osiągając bardziej soczystą zieloną barwę roślin.

   Szkło i metalKolejną cechą filtra jest niwelowanie refleksów pojawiających się na szklanych powierzchniach, a tym samym zwiększenie ich przeźroczystości. Można to wykorzystać przy fotografii w muzeum (gdy eksponaty są skryte pod szybą), ulicznej (np. przy fotografowaniu kawiarni przez okno) lub motoryzacyjnej gdy chcemy odciąć niechciane światło odbijające się od szyb

   3.jpg
   5.jpg

   Kontrast i kolor Ta sama cecha ma zastosowanie w scenach w obrębie których fotografujemy niebo - filtr polaryzacyjny pozwoli nam osiągnąć głęboki, błękitny kolor, a także zwiększyć kontrast chmur, co pozwoli nam otrzymać bardziej trójwymiarową strukturę na naszych zdjęciach. Najbardziej spektakularne efekty uzyskamy przy fotografii tęczy, uzyskując pięknie nasycone kolory.

   Siła efektu polaryzacji jest zależna od konkretnych warunków – najsilniejszy efekt uzyskamy rano i po południu pod kątem 90 stopni względem słońca. W południe musimy szczególną uwagę przyłożyć do kadrowania, gdyż efekt polaryzacji będzie zachodził wyłącznie przy zastosowaniu zasady fotografowania pod kątem 90 stopni w stosunku do słońca, czyli mając słońce na lewym lub prawym ramieniu.

   Filtr ten ma możliwość regulacji stopnia polaryzacji poprzez obrót ramki- warto z tego korzystać, aby osiągnąć optymalny poziom polaryzacji.

   1.jpg

   Cechy szczególne filtra:

   • Najwyższa jakość optczna - filtr Irix Edge C-PL to najwyższej jakości szkło optyczne co gwarantuje wysoką transmisję światła
   • Wzmocnione szkło – szkło wykorzystane w tym filtrze zostało poddane odpowiedniej obróbce cieplnej dzięki czemu posiada wysoką odporność na uszkodzenia
   • Powłoki antyrefleksyjne – na filtr zostały naniesione obustronnie wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne dzięki którym obraz pozostaje kontrastowy i klarowny
   • Powłoki typu NANO – filtr posiada również obustronne powłoki typu NANO o charakterystyce hydro- i oleo- fobowej. Zanieczyszczenia nie przywierają do powierzchni filtra dzięki czemu dbanie o utrzymanie jego odpowiedniej czystości jest wyjątkowo łatwe.
   • Lekka i wytrzymała ramka – ramka filtra została wykonana z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na korozję aluminium. Matowa, czarna powłoka minimalizuje ryzyko powstania refleksów światła pozostając jednocześnie odporną na zarysowania.

   Każdy filtr serii Irix Edge jest zapakowany w praktyczne i wytrzymałe etui, które zapewnia odpowiednią ochronę filtra podczas transportu.

   Irix
   5938
   7640172192627

   Specyfikacja:

   Seria
   CPL SR
   Średnica filtra
   77mm
   Model
   CPL SR 77mm
   Rodzaj filtra
   polaryzacyjny

   Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

   Filtr Irix Edge CPL SR 77mm

   250,75 zł
   295,00 zł
   Oszczędź 15%
   Z wliczonym podatkiem
   Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 295,00 zł