• Nowy
  Filtr HOYA HD Sq100 IRND16 (1.2) GRAD-S
  Filtr HOYA HD Sq100 IRND16 (1.2) GRAD-S
  Filtr HOYA HD Sq100 IRND16 (1.2) GRAD-S

  Filtr HOYA HD Sq100 IRND16 (1.2) GRAD-S

  725,00 zł
  Z wliczonym podatkiem
  Ostatnie sztuki w magazynie

  Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
  Kraków, ul.Bonarka 11. Tel: 12 357-66-05

  Filtr szary połówkowy ND1.2 (16x), wykonany z hartowanego szkła optycznego, przeznaczony do fotografii krajobrazowej. Służy do obniżenia jasności górnej części zdjęcia o 4 stopnie przysłony, w celu wyrównania ekspozycji na całym obrazie.

  Ilość:
  W magazynie dostępne jest 6 sztuk produktu
  • Polityka prywatnościPolityka prywatności
  • Wysyłka i dostawaWysyłka i dostawa
  • Reklamacje i zwrotyReklamacje i zwroty

  Filtr szary połówkowy 100 x 150 mm HOYA HD Sq100 ND1.2 (16x) o łagodnym przejściu, wykonany z wysokiej jakości, hartowanego szkła optycznego. Umożliwia uzyskanie jednolitej ekspozycji podczas uwieczniania kontrastowych krajobrazów przy pełnym lub zachodzącym słońcu. W najciemniejszym miejscu obniża jasność zdjęcia o 4 stopnie przysłony, pomagając jednocześnie ograniczyć utratę informacji na prześwietlonych fragmentach zdjęcia. Filtry są w pełni kompatybilne z uchwytem HOYA przeznaczonym do system Sq100.


  Fotograf: Andrew LeggettFotograf: Andrew Leggett  Podczas fotografowania krajobrazów, sceneria nie zawsze jest płaska i jednolita, a horyzont rzadko sprawia wrażenie prostej linii. Najczęściej są to widoki z wieloma detalami, zróżnicowane i wielopoziomowe. Filtry HOYA Sq100 staną się w takich sytuacjach niezbędnym narzędziem, które pozwoli wyciągnąć fotografowi na zdjęciu najprawdziwsze, surowe piękno natury. Ich wydłużony kształt umożliwia przesuwanie w górę i w dół na uchwycie, a tym samym dokładne dostosowanie ułożenia do kadru. To rozwiązanie dające zdecydowanie więcej swobody w działaniu, niż klasyczne filtry okrągłe.

  Szkło optyczne, z którego wykonano filtry z serii Sq100 zostało chemicznie wzmocnione tak, aby wytrzymać trudne warunki podróży i wędrówek. Mimo swojej 2-milimetrowej grubości, są aż czterokrotnie bardziej odporne na drobne urazy, niż zwykłe szkło, spotykane w tańszych filtrach innych marek. Bez obaw można więc ich używać nawet podczas trudnych przepraw i ekstremalnych przygód w naturze.


  Fotograf: Andrew LeggettFotograf: Andrew Leggett  Filtry z serii Sq100 pokrywane są wieloma warstwami specjalnych powłok, w celu osiągnięcia odpowiednich właściwości, niezbędnych do wykonania zachwycających zdjęć. Najważniejsza z nich – IRND – skutecznie zapobiega powstawaniu czerwonych zafarbów na zdjęciu i zapewnia neutralną równowagę kolorów i ich naturalny wygląd. Antyrefleksyjna powłoka ACCU-ND drastycznie minimalizuje ryzyko przypadkowych odbić światła, jednocześnie zwiększając jego przepuszczalność. Dzięki warstwie hydrofobowej krople wody nie utrzymują się na jego powierzchni i szybko z niej ściekają, nie zostawiając za sobą smug i zacieków.


  Hoya-HD-SQ100-IRND16-02.png
  Hoya-HD-SQ100-IRND16-03.jpg

  Zestaw zawiera:

  • Filtr Hoya HD SQ100 IRND16 (ND1.2) GRAD-S
  • Etui na filtr
  • Oryginalne opakowanie
  Hoya
  8912
  0024066072351

  Filtr HOYA HD Sq100 IRND16 (1.2) GRAD-S

  725,00 zł
  Z wliczonym podatkiem