• Nowy
  Filtr HOYA HD Sq100 IRND8 (0.9)
  Filtr HOYA HD Sq100 IRND8 (0.9)
  Filtr HOYA HD Sq100 IRND8 (0.9)

  Filtr HOYA HD Sq100 IRND8 (0.9)

  695,00 zł
  Z wliczonym podatkiem
  Ostatnie sztuki w magazynie

  Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
  Kraków, ul.Bonarka 11. Tel: 12 357-66-05

  Filtr szary pełny ND0.9 (8x), wykonany z hartowanego szkła optycznego, równomiernie obniżający ekspozycję na całej powierzchni zdjęcia. Umożliwia wydłużenie czasu naświetlania lub szersze otwarcie przysłony w obiektywie.

  Ilość:
  W magazynie dostępne jest 6 sztuk produktu
  • Polityka prywatnościPolityka prywatności
  • Wysyłka i dostawaWysyłka i dostawa
  • Reklamacje i zwrotyReklamacje i zwroty

  Filtr szary kwadratowy 100 x 100 mm HOYA HD Sq100 ND0.9 (8x), wykonany z wysokiej jakości, hartowanego szkła optycznego. Umożliwia jednolite przyciemnienie kadru na całej jego powierzchni, jednocześnie dając możliwość szerszego otwarcia przysłony lub wydłużenia czasu naświetlania. Jest w pełni kompatybilny z uchwytem HOYA przeznaczonym do systemu Sq100. Obniża jasność zdjęcia o 3 stopnie przysłony.


  irnd8-opis-1.jpgFotograf: Christophe Anagnostopoulos  HOYA HD Sq100 IRND8 idealnie sprawdzi się podczas fotografowania w bardzo jasnych warunkach, na przykład w pełnym słońcu. Dzięki niemu na zdjęciach uzyskać można efekt ruchu, spotykany najczęściej na krajobrazach uwiecznionych nad morzem, jeziorem lub rzeką. Wydłużenie czasu ekspozycji sprawi, że woda na zdjęciach będzie atrakcyjnie rozmyta z delikatnym efektem zamglenia. Filtr umożliwia również szersze otwarcie przysłony obiektywu, a tym samym zmniejszenie głębi ostrości. W ten sposób uzyskać można fantastyczne rozmycie tła, nawet w samym środku słonecznego dnia.

  Filtry szare z serii Sq100 można z powodzeniem łączyć ze sobą w celu uzyskania bardziej intensywnych efektów. To często stosowana przez profesjonalnych fotografów praktyka, pozwalająca na szybką reakcję w ciągle zmieniających się warunkach oświetleniowych w naturze. Przykładowe połączenie filtra ND1.8 z filtrem ND0.9 umożliwi aż 9-krotne przyciemnienie obrazu i wydłużenie czasu naświetlania z 1/250 s aż do 2 sekund!


  irnd8-opis-2.jpgFotograf: Andrew Leggett


  Szkło optyczne, z którego wykonano filtry z serii Sq100 zostało chemicznie wzmocnione tak, aby wytrzymać trudne warunki podróży i wędrówek. Mimo swojej 2-milimetrowej grubości, są aż czterokrotnie bardziej odporne na drobne urazy, niż zwykłe szkło, spotykane w tańszych filtrach innych marek. Bez obaw można więc ich używać nawet podczas trudnych przepraw i ekstremalnych przygód w naturze.

  Filtry z serii Sq100 pokrywane są wieloma warstwami specjalnych powłok, w celu osiągnięcia odpowiednich właściwości, niezbędnych do wykonania zachwycających zdjęć. Najważniejsza z nich – IRND – skutecznie zapobiega powstawaniu czerwonych zafarbów na zdjęciu i zapewnia neutralną równowagę kolorów i ich naturalny wygląd. Antyrefleksyjna powłoka ACCU-ND drastycznie minimalizuje ryzyko przypadkowych odbić światła, jednocześnie zwiększając jego przepuszczalność. Dzięki warstwie hydrofobowej krople wody nie utrzymują się na jego powierzchni i szybko z niej ściekają, nie zostawiając za sobą smug i zacieków.  Hoya-HD-SQ100-IRND16-02.png

  Hoya-HD-SQ100-IRND16-03.jpg

  Zestaw zawiera:

  • Filtr HOYA HD Sq100 IRND8 (ND0.9)
  • Etui na filtr
  • Oryginalne opakowanie
  Hoya
  8908
  24066072313

  Filtr HOYA HD Sq100 IRND8 (0.9)

  695,00 zł
  Z wliczonym podatkiem