M Cokin NUANCES Clearsky Light Pollution
   M Cokin NUANCES Clearsky Light Pollution

   M Cokin NUANCES Clearsky Light Pollution

   575,00 zł
   Z wliczonym podatkiem
   Dostępny

   Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
   Kraków, ul.Bonarka 11. Tel: 12 357-66-05

   Filtr Cokin NUANCES Clearsky Light Pollution M blokuje określoną część widma (żółto-pomarańczowy obszar), którą emitują uliczne lampy sodowe i rtęciowe. Światło pochodzące z lamp sodowych i rtęciowych jest jasne i pokonuje duże odległości, co sprawia, że lampy takie doskonale oświetlają ulice w nocy, ale są również koszmarem dla fotografów nocnego nieba i miejskich krajobrazów. Żółto-pomarańczowa poświata jest widoczna wiele mil od źródła i staje się jeszcze bardziej widoczna w przypadku astrofotografii z długimi czasami ekspozycji.

   Ilość:
   W magazynie dostępne jest 18 sztuk produktu
   • Polityka prywatnościPolityka prywatności
   • Wysyłka i dostawaWysyłka i dostawa
   • Reklamacje i zwrotyReklamacje i zwroty

   Niestety automatyczny balans bieli aparatów fotograficznych nie jest w stanie skorygować tego pomarańczowego zafarbu bez wpływu na inne kolory obecne na zdjęciu. Niewiele lepiej radzi sobie w przypadku trybów predefiniowanych lub samodzielnego ustawiania balansu bieli - cała scena wygląda bardzie naturalnie, ale wciąż kolory nie są poprawne. Filtry Light Pollution blokują określone długości fal świateł miejskich, co pozwala odfiltrować ten niewielki obszar widma zanim światło dotrze do matrycy aparatu. Pozwala to uzyskać dokładniejsze kolory już w aparacie i uniknąć marnowania czasu na korygowanie kolorów w post-processingu.

   Filtry Clearsky Light Pollution są doskonałe do nocnej fotografii miejskiej oraz astofotografii. W przypadku nocnej fotografii miejskiej usuwana jest żółta i pomarańczowa poświata świateł ulicznych, a w przypadku astrofotografii kontrast nieba jest wzmocniony poprzez, podkreślając gwiazdy oraz Drogę Mleczną.

   Zestaw zawiera:

   • M Cokin NUANCES Clearsky Light Pollution
   • oryginalne opakowanie
   Cokin
   5403
   3611531100670

   Specyfikacja:

   Model
   M Cokin NUANCES

   M Cokin NUANCES Clearsky Light Pollution

   575,00 zł
   Z wliczonym podatkiem