• Nowy
  Irix Edge MMS Vari ND 2-5
  Irix Edge MMS Vari ND 2-5
  Irix Edge MMS Vari ND 2-5
  Irix Edge MMS Vari ND 2-5

  Irix Edge MMS Vari ND 2-5

  795,00 zł
  Z wliczonym podatkiem
  Dostępny

  Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
  Kraków, ul.Bonarka 11. Tel: 12 357-66-05

  Irix Edge Vari ND 2-5 MMS jest filtrem zaprojektowanym specjalnie dla rewolucyjnego systemu Magnetic Mount System. Brak standardowego wkręcanego gwintu pozwoliło na uzyskanie jednego z najcieńszych i najlżejszych filtrów Vari ND na rynku, będącym smuklejszym o 51% od filtrów na rynku. Cienka ramka o grubości 5mm zapobiega problemom z winietowaniem nawet na szerokokątnych obiektywach lub podczas łączenia dodatkowych filtrów. Antypoślizgowe wykończenie sprawia, że filtr pewnie pozostaje w jednym miejscu, a mocowanie odbywa się za pomocą magnesów.

  Ilość:
  • Polityka prywatnościPolityka prywatności
  • Wysyłka i dostawaWysyłka i dostawa
  • Reklamacje i zwrotyReklamacje i zwroty

  Filtr Vari ND zbudowany został z dwóch filtrów polaryzacyjnych. W momencie obrotu, zostaje odcięta większa ilość docierającego światła. Dzięki temu, nie trzeba nosić ze sobą kilku filtrów ND. Wystarczy użyć tylko jednego filtra Vari ND oraz wyregulować go w zależności od potrzeb.

  Podstawową zasadą uzyskania tak zwanego „cinematic look” jest zastosowanie dwukrotnie dłuższego czasu otwarcia migawki w stosunku do liczby klatek na sekundę. Jeśli filmujemy z prędkością 30 klatek na sekundę, aby uzyskać idealne rozmycie ruchu oraz płynność bez żadnego filtra, jedyną opcją jest przymknięcie przysłony, a tym samym tracąc efekt bokeh. Użycie filtra ND pozwala na odcięcie części światła docierającego do matrycy, utrzymanie odpowiedniego czasu otwarcia migawki i pożądanej przysłony. Filtr Vari ND pozwala dodatkowo na zmianę gęstości eliminując konieczność noszenia ze sobą kilku filtrów.

  Wiele filtrów na rynku pozwala na prawie całkowite odcięcie światła. W teorii jest to zaleta, ale w praktyce okazuje się to bardzo problematyczne. Ze względu na konstrukcję innych filtrów ND o zmiennej gęstości, im bardziej odcinamy światło obracając filtrem, tym bardziej tracimy ostrość oraz kolor. W filtrach Irix Vari ND, dzięki zastosowaniu wyjątkowej jakości szkła optycznego, negatywne skutki są zminimalizowane.
  Wykorzystywanie filtrów ND o zmiennej gęstości pozwala na dostosowanie się do zastanych warunków oświetleniowych i ustawienie odpowiedniej przysłony. W momencie gdy nie wiemy o ile stopni zostanie ona przymknięta przez użytkowany filtr ND, z pomocą przyjdą nam oznaczenia znajdujące się na filtrach Vari ND. Pokazują nam one dokładną ilość stopni przysłony (2-5), która przy konkretnym ułożeniu filtra powinna zostać przymknięta.

  Gdy zmienia się sytuacja oświetleniowa, konieczna jest szybka zmiana filtra ND. Niestety może to zajmować chwilę czasu, tracąc przy okazji swoje idealne ujęcie. Z filtrami Vari ND, nie musisz się o nic martwić. Wystarczy szybki obrót aby ustawić odpowiednią gęstość, pozwalając na większą kontrolę światła. Irix Vari ND 2-5 posiada specjalne antypoślizgowe wykończenie, a także pokrętło, które pozwala na jeszcze łatwiejszą zmianę gęstości.

  Zadaniem filtra ND jest korekta ekspozycji zachowując kontrast oraz kolory na fotografii. Dzięki ciężkiej pracy naszych inżynierów, udało się uzyskać filtry jak najbardziej neutralne z bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów, dzięki czemu na zdjęciu nie ma widocznych niedoskonałości.

  Filtr został zbudowany z najlepszej jakości szkła optycznego, tak aby przetrwał w każdych warunkach w jakich przyjdzie mu pracować, dodatkowo chroniąc obiektyw przed uszkodzeniem. Seria Irix Edge SR została zaprojektowana tak, aby filtry z łatwością odpychały oleje, wodę, kurz oraz aby były odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania. Budowa filtra składa się z dwóch filtrów polaryzacyjnych, każdy z 12 różnymi powłokami, co daje w sumie 24 powłok.

  Marka Irix Edge posiada swoje korzenie w Europie – to właśnie tutaj produkty Irix są projektowane, testowane oraz ulepszane przez nasz wyspecjalizowany zespół badawczy. Użycie najnowszej technologii oraz najnowocześniejszego sprzętu pomiarowego pozwala zapewnić produkty wysokiej jakości. Cały wysiłek włożony w rozwój produktów daje nam pewność, że produktom marki Irix można zaufać nawet najbardziej wymagających warunkach.

  Zestaw zawiera:

  • Irix Edge MMS Vari ND 2-5
  • oryginalne opakowanie

  Kompatybilność:

  • obiektywy serii Irix Cine.
  Irix%20Edge%20Magnetic%20Mount%20System%20in%20use%20(7)%20kopia.jpg
  Irix
  8165
  7640172193402

  Specyfikacja:

  Seria
  ND
  Gęstość filtra
  ND4-ND32
  Model
  Vari ND 2-5

  Irix Edge MMS Vari ND 2-5

  795,00 zł
  Z wliczonym podatkiem