Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. "ciasteczkach").

zamknij

Obiektyw Tokina 17-35mm f4 AT-X 17-35 PRO FX V do Canon

Zmiennoogniskowy obiektyw szerokokątny zaprojektowany dla aparatów małoobrazkowych z ząbkami do systemów follow-focus.

Więcej szczegółów

3983
4961607082119

2 590,00 zł

Sklep internetowy: Produkt dostępny

Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
Kraków ul.Bonarka 11 tel 12 357-66-05
Ogniskowa 17-35 mm
Średnica filtra 82mm
Mocowanie Canon EF
Typ obiektywu szerokokątny
Rozmiar matrycy pełna klatka
Konstrukcja optyczna 13 elementów w 12 grupach
Minimalna odległość ostrzenia 0,279m
Ustawianie ostrości autofocus
Skala odwzorowania 1:4,82
Przysłona minimalna 22
Przysłona maksymalna f/4.0
Listki przysłony 9
Wymiary (mm) 88.90 x 93.98
Waga (kg) 0.6
Rodzaj ogniskowania zoom
Stabilizacja nie
Zastosowanie video

Tokina AT-X 17-35 PRO FX V bazuje na bardzo udanym i popularnym modelu PRO FX przeznaczonym do aparatów z matrycą pełno-klatkową. W porównaniu do wersji fotograficznej wprowadzono udogodnienie w postaci pierścienia zębatego. Zwiększa to komfort filmowania lustrzanką z systemem follow-focus. Warto zwrócić uwagę, że pomimo zastosowania pierścienia zębatego nadal można korzystać z wszystkich funkcji, które oferuje wersja fotograficzna, a więc łatwego przełączania autofokusa systemem One-Touch-Focus-Clutch oraz zmiany ogniskowej.

Obiektyw Tokina AT-X stanowi pomost pomiędzy modelem klasycznym przeznaczonym dla fotografów a wersją w pełni filmową stanowiącą odrębny segment obiektywów. Obiektyw zapewnia spektakularne pole widzenia wynoszące 103,9 stopnia dla najkrótszej ogniskowej 17mm. Ten lekki i kompaktowy zoom oferuje stałą jasność f/4.0 w całym zakresie ogniskowych, pozwalając fotografować ciasne pomieszczenia i rozległe pejzaże nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. W jego konstrukcji optycznej wykorzystano dwie soczewki SD o bardzo niskim współczynniku dyspersji oraz jedną soczewkę asferyczną, dzięki którym osiąga doskonały kontrast i ostrość obrazu.

Obiektyw wyposażony jest w mechanizm One-touch Focus Clutch, który umożliwia fotografowi szybkie i łatwe przełączanie się pomiędzy automatycznym a ręcznym trybem nastawiania ostrości. Podczas projektowania obiektywu zastosowano nowe rozwiązania konstrukcyjne poprawiające szczelność ruchomych połączeń mechanicznych. Zwiększono w ten sposób jego odporność na kurz i wodę. Obiektyw został tym samym przystosowany do pracy w rożnych środowiskach i trudnych warunkach pogodowych.

Podstawowe cechy:

  • obiektyw współpracuje z matrycami pełno-klatkowymi jak i APS-C
  • stała jasność f/4 w całym zakresie ogniskowych
  • konstrukcja oparta na dwóch soczewkach SD i jednej AS
  • dostępne mocowania: Canon EF

Sprzedawany zestaw zawiera:

  • obiektyw Tokina AT-X 17-35 PRO FX V do Canon
  • dekielki
  • oryginalne opakowanie