• Nowy
  Tokina SZX 400mm F8 Reflex MF
  Tokina SZX 400mm F8 Reflex MF
  Tokina SZX 400mm F8 Reflex MF
  Tokina SZX 400mm F8 Reflex MF

  Tokina SZX 400mm F8 Reflex MF

  1 145,00 zł
  Z wliczonym podatkiem
  Ostatnie sztuki w magazynie

  Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
  Kraków, ul.Bonarka 11. Tel: 12 357-66-05

  Tokina SZX 400mm to lustrzany teleobiektyw o stałej jasności F8. Stanowi on ciekawą alternatywę dla standardowej optyki o długich ogniskowych, przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich wymiarów i wagi. W dzisiejszych czasach fotografowie coraz większą uwagę przykładają do jak największej poręczności sprzętu którego używają.

  Ilość:
  W magazynie dostępne jest 1 sztuk produktu
  • Polityka prywatnościPolityka prywatności
  • Wysyłka i dostawaWysyłka i dostawa
  • Reklamacje i zwrotyReklamacje i zwroty

  Nowy obiektyw Japońskiego producenta adresowany jest przede wszystkim do tej grupy docelowej. Jest on swego rodzaju połączeniem technologii znanej od dawna z nowymi możliwościami zarówno w zakresie materiałów, z których buduje się współczesne konstrukcje optyczne jak i możliwości współczesnych aparatów. Wyrazem tego jest nazwa – nawiązująca do dobrze znanej miłośnikom obiektywów Tokina, serii SZ-X popularnej w latach 80tych oraz 90tych.

  TRZYKROTNIE MNIEJSZY OD STANDARDOWEGO OBIEKTYWU O TEJ SAMEJ OGNISKOWEJ

  Lustrzana konstrukcja obiektywu opiera się na soczewkach pokrytych na jednaj z krawędzi specjalnym materiałem odbijającym światło. Pozwala to na zmniejszenie rozmiaru obiektywu aż trzykrotnie w porównaniu do standardowego obiektywu o tej samej ogniskowej. Dzieje się tak, ponieważ światło wpadające do wewnątrz jest dwukrotnie odbijane od powierzchni soczewek. Cechą charakterystyczną obiektywów o konstrukcji lustrzanej jest brak przysłony.

  Obiektyw nie posiada napędu AF, więc ostrzenie odbywa się manualnie, jednak w erze aparatów bezlusterkowych – wyposażonych w funkcję focus peaking ustawienie poprawniej ostrości nie jest skomplikowane, nawet w przypadku tak dużej ogniskowej. Współczesne aparaty wyposażone są również w efektywne systemy stabilizacji obrazu, co ułatwia pracę z optyką o dużych ogniskowych.

  MOŻLIWOŚCI MAKRO

  Warto podkreślić, że obiektyw charakteryzuje się współczynnikiem powiększenia 1:2.5 i pozwala na fotografowanie z minimalnej odległości 115cm od krawędzi matrycy aparatu. Doskonale sprawdzi się zatem w makrofotografii, wszędzie tam, gdzie nie potrzebujemy bardzo dużego zbliżenia. Wiąże się to również z kolejną cechą optyki lustrzanej.

  tokina-400mm-image-01.jpg

  CHARAKTERYSTYCZNE ROZMYCIE TŁA

  Obiektywy o konstrukcji tego typu wyróżniają się bardzo specyficznym oddaniem nieostrości, często określanym jako „donut bokeh”. Występuje ono zarówno przy zdjęciach z małej odległości jak i na dłuższych planach.

  WYGODNY PIERŚCIEŃ USTAWIENIE OSTROŚCI

  Obiektyw Tokina SZX 400mm wyposażony jest w wygodny pierścień ustawienia ostrości pokryty gumą, zapewnia on płynny ruch w zakresie aż 270 stopni. Pozwala to na precyzyjną pracę i ułatwia ustawienie ostrości na fotografowanym obiekcie.

  WYPOSAŻENIE STANDARDOWE I MOCOWANIA

  Obiektyw sprzedawany jest w zestawie z osłoną przeciwsłoneczną. Posiada on mocowanie w standardzie typu T-mount (gwint 0,75mm) – dzięki temu można stosować dedykowane adaptery do wszystkich popularnych systemów takich jak: Nikon F, Canon EF, FujiFilm X, Micro 4/3, Sony E, a w przyszłości również Nikon Z oraz Canon R.

  Zestaw zawiera:

  • Tokina SZX 400mm F8 Reflex MF
  • osłona przeciwsłoneczna
  • oryginalne opakowanie
  Tokina
  6091
  4961607634691

  Specyfikacja:

  Ogniskowa
  400 mm
  Średnica filtra
  67mm
  Mocowanie
  T-mount
  Typ obiektywu
  teleobiektyw
  Rozmiar matrycy
  pełna klatka
  Konstrukcja optyczna
  6 elementów w 5 grupach
  Minimalna odległość ostrzenia
  115
  Ustawianie ostrości
  manualne
  Skala odwzorowania
  1:2.5
  Przysłona minimalna
  F/8.0
  Wymiary (mm)
  74x77
  Waga (kg)
  0.355
  Rodzaj ogniskowania
  stałoogniskowy
  Stabilizacja
  nie

  Może ci się spodobać również

  Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

  Tokina SZX 400mm F8 Reflex MF

  1 145,00 zł
  Z wliczonym podatkiem