• Nowy
  Obiektyw Irix 21mm f/1.4 Dragonfly do Canon
  Obiektyw Irix 21mm f/1.4 Dragonfly do Canon
  Obiektyw Irix 21mm f/1.4 Dragonfly do Canon
  Obiektyw Irix 21mm f/1.4 Dragonfly do Canon
  Obiektyw Irix 21mm f/1.4 Dragonfly do Canon
  Obiektyw Irix 21mm f/1.4 Dragonfly do Canon
  Obiektyw Irix 21mm f/1.4 Dragonfly do Canon
  Obiektyw Irix 21mm f/1.4 Dragonfly do Canon
  Obiektyw Irix 21mm f/1.4 Dragonfly do Canon

  Obiektyw Irix 21mm f/1.4 Dragonfly do Canon

  2 236,00 zł
  2 795,00 zł
  Oszczędź 20%
  Z wliczonym podatkiem
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 2 795,00 zł
  Dostępny
  00
  dzień
  :
  00
  godzina
  :
  00
  min
  :
  00
  sec

  Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
  Kraków, ul.Bonarka 11. Tel: 12 357-66-05

  Obiektyw Irix 21 mm f/1.4 jest kolejnym z serii obiektywów fotograficznych wywodzących się z linii Cine ,a więc zaprojektowanej z myślą o dużo bardziej profesjonalnym i wymagającym odbiorcy z rynku kinowego.

  Ilość:
  W magazynie dostępne jest 25 sztuk produktu
  • Polityka prywatnościPolityka prywatności
  • Wysyłka i dostawaWysyłka i dostawa
  • Reklamacje i zwrotyReklamacje i zwroty

  Obiektyw Irix 21 mm f/1.4 jest kolejnym z serii obiektywów fotograficznych wywodzących się z linii Cine ,a więc zaprojektowanej z myślą o dużo bardziej profesjonalnym i wymagającym odbiorcy z rynku kinowego. Zarówno wersja fotograficzna, jaki i filmowa tego obiektywu posiadają dokładnie tę samą budowę optyczną. Zasadnicze różnice dotyczą więc zewnętrznej obudowy oraz dostępnych mocowań.

  Irix 21mm f/1.4 - główne cechy:

  • Jasne światło f/1.4,
  • Ultra szerokokątna ogniskowa z polem widzenia 89,7°,
  • Bezkonkurencyjna jakość optyczna,
  • Dystorsja poniżej 2%,
  • Wewnętrzne ogniskowanie,
  • Uszczelniona konstrukcja,
  • Sterowanie przysłoną z poziomu aparatu,
  • Potwierdzenie ostrości w aparacie,
  • Kompatybilny z trybami pół-automatycznymi PASM,
  • Pełny zapis parametrów ekspozycji w EXIF,
  • Funkcja "Focus Lock",
  • 140-stopniowy kąt obrotu pierścienia ostrości,
  • Wzmocniona konstrukcja wewnętrzna.

  Optyka najwyższej jakości Konstrukcja optyczna obiektywu Irix 21 mm f/1.4 bazuje na 4 elementach ze szkła o bardzo niskiej dyspersji, 4 elementach o wysokim współczynniku załamania światła i 2 soczewkach asferycznych. Łącznie to 15 elementów w 11 blokach optycznych. Obiektyw zaprojektowano do współpracy z matrycami pełnoklatkowymi 35mm najnowszej generacji, a więc o wysokiej rozdzielczości. Bardzo duży nacisk położony został na ograniczeniu do niezbędnego minimum dystorsji, nie przekracza ona 2%, więc w praktyce jest niezauważalna. Pozwala to z powodzeniem stosować tę konstrukcję do wszelkiego rodzaju zdjęć architektury. Natomiast połączenie bardzo dużego otworu względnego przysłony – f/1.4 z dobrze kontrolowaną komą sprawia, że jest on idealnym narzędziem dla astrofotografii. Warto również podkreślić zastosowanie nowej, 11-listkowej konstrukcji przysłony o zaokrąglonych brzegach, która zapewnia przyjemne i bardzo plastyczne rozmycie tła. Pracuje ona w zakresie od f/1.4 do f/16.

  21mm-schemat-optyczny-irix.jpg
  Irix-21mm-f1-4---render-(11).jpg

  Przygotowany na każdą pogodę Optyka marki Irix jest ceniona przez profesjonalistów, którzy chcą mieć możliwość pracy niezależnie od warunków pogodowych czy otoczenia. Dlatego z myślą o naszych najbardziej wymagających klientach obiektyw wyposażony został w specjalne uszczelnienia zapobiegające dostawaniu się wilgoci oraz zanieczyszczeń do jego wnętrza. Specjalna uszczelka mocowania bagnetowego zabezpiecza również komorę lustra aparatu. Dedykowana osłona przeciwsłoneczna przede wszystkim ogranicza niepożądane odbicia światła, ale pełni również funkcję ochronną dla przedniej soczewki. W czasie kiedy obiektyw nie jest używany, może być bezpiecznie przechowywany w dedykowanym, sztywnym futerale typu hard-case.

  Wykończenie Dragonfly

  Obudowa obiektywu to kontynuacja znanego z wcześniejszych modeli marki Irix, standardu wykonania Dragonfly. Jego najważniejsze aspekty to:

  • Wzmocniona konstrukcja wewnętrzna bazująca na elementach metalowych
  • Odporne na zarysowania wykończenie obiektywu
  • Anty-poślizgowy pierścień ostrzenia ze specjalnym wykończeniem ułatwiającym ostrzenie
  • Grawerowane oznaczenia wypełnione farbą reaktywną na światło UV

  Kompatybilna elektronika Obiektyw Irix 21mm f/1.4 posiada elementy sterowania elektronicznego umożliwiające kontrolowanie przysłony bezpośrednio z aparatu, dzięki czemu dostępne są popularne tryby półautomatyczne (PASM) oraz rejestracja danych w formacie EXIF. Ułatwia i przyspiesza to pracę, umożliwiając równocześnie stosowanie profili korekcyjnych w procesie postprodukcji. Zastosowanie elektroniki w obiektywie pozwala również na wyposażenie obiektywu w system potwierdzenia ostrości – aparat będzie informował o prawidłowym ustawieniu ostrości (w postaci ikonki w wizjerze lub dźwiękiem), za każdym razem, gdy ustawimy ostrość poprawnie.

  Irix-21mm-f1-4---render-(9).jpg

  Dodatkowe funkcje

  Pierścień OstrzeniaSwego rodzaju znakiem rozpoznawczym obiektywów Irix 150mm, 45mm czy 30mm stał się wyjątkowy pierścień ustawienia ostrości z charakterystycznym pogrubieniem. Nasi użytkownicy bardzo chwalą sobie wygodę, jaką zapewnia to rozwiązanie. Nowy Irix 21mm również posiada tego samego rodzaju pierścień ustawienia ostrości. Sam pierścień to połączenie odpowiednio dobranej tekstury z dobrej jakości gumowym materiałem. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz pewne i precyzyjne ustawienie ostrości. Specjalnie zaprojektowane wytłoczenie umożliwia wyczucie pozycji, w której znajduje się pierścień. Wszystko to sprawia, że praca z manualnym ustawieniem ostrości jest o wiele łatwiejsza, niż można by się było spodziewać.

  „Focus Lock” to kolejny znak rozpoznawczy optyki marki Irix. Funkcja ta pozwala na zablokowanie ruchu pierścienia ustawienia ostrości w żądanej pozycji. Jest to szczególnie przydatne gdy chcemy zachować konkretny dystans do fotografowanego obiektu (zone-focusing) lub pragniemy zachować idealną ostrość na nieskończoności w fotografii krajobrazu czy astrofotografii.

  Irix-21mm-f1-4---render-(2).jpg

  Sprzedawany zestaw zawiera:

  • obiektyw Irix 21mm f/1.4
  • osłonę przeciwsłoneczną
  • przedni dekielek
  • tylny dekielek
  • oryginalne opakowanie. 
  Irix
  7607
  7640172193174

  Specyfikacja:

  Ogniskowa
  21 mm
  Średnica filtra
  brak
  Mocowanie
  Canon EF
  Typ obiektywu
  szerokokątny
  Rozmiar matrycy
  pełna klatka
  Minimalna odległość ostrzenia
  0.3 m
  Ustawianie ostrości
  manualne
  Przysłona maksymalna
  f/1.4
  Listki przysłony
  11
  Zastosowanie
  foto

  Obiektyw Irix 21mm f/1.4 Dragonfly do Canon

  2 236,00 zł
  2 795,00 zł
  Oszczędź 20%
  Z wliczonym podatkiem
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 2 795,00 zł