• Nowy
  Tokina SZ 500mm F8 Reflex MF
  Tokina SZ 500mm F8 Reflex MF
  Tokina SZ 500mm F8 Reflex MF

  Tokina SZ 500mm F8 Reflex MF

  1 695,00 zł
  Z wliczonym podatkiem
  Obecnie brak na stanie

  Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
  Kraków, ul.Bonarka 11. Tel: 12 357-66-05

  Tokina SZ 500mm to lustrzany teleobiektyw o stałej jasności F8. Stanowi on atrakcyjną alternatywę dla standardowej optyki o długich ogniskowych, przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich wymiarów i wagi.

  Ilość:
  Brak dostępnego produktu
  • Polityka prywatnościPolityka prywatności
  • Wysyłka i dostawaWysyłka i dostawa
  • Reklamacje i zwrotyReklamacje i zwroty

  Tokina SZ 500mm to lustrzany teleobiektyw o stałej jasności F8. Stanowi on atrakcyjną alternatywę dla standardowej optyki o długich ogniskowych, przede wszystkim za sprawą swoich niewielkich wymiarów i wagi. Obecnie fotografowie coraz większą uwagę przykładają do jak największej poręczności sprzętu którego używają. Nowy obiektyw Japońskiej marki adresowany jest przede wszystkim do tej grupy docelowej. Jest on swego rodzaju połączeniem technologii znanej od dawna z nowymi możliwościami zarówno w zakresie materiałów z których buduje się współczesne konstrukcje optyczne jak i możliwości współczesnych aparatów.

  Lustrzana konstrukcja obiektywu opiera się na soczewkach pokrytych na jednej z krawędzi specjalnym materiałem odbijającym światło. Pozwala to na zmniejszenie rozmiaru obiektywu aż trzykrotnie w porównaniu do standardowego obiektywu o tej samej ogniskowej. Dzieje się tak, ponieważ światło wpadające do wewnątrz jest dwukrotnie odbijane od powierzchni soczewek. Cechą charakterystyczną obiektywów o konstrukcji lustrzanej jest brak przysłony.

  Obiektyw nie posiada napędu AF, więc ostrzenie odbywa się manualnie, warto jednak podkreślić, że w przypadku aparatów wyposażonych w funkcję focus peaking ustawienie poprawniej ostrości nie jest skomplikowane, nawet w przypadku tak dużej ogniskowej. Współczesne aparaty wyposażone są również w efektywne systemy stabilizacji obrazu, co ułatwia pracę z optyką o tak długiej ogniskowej.

  Największą zaletą nowej konstrukcji marki Tokina jest zdecydowanie kompaktowy rozmiar – obiektyw ma długość jedynie 9 cm i waży 310 gram. Jest więc wygodny, poręczny i świetnie mieści się nawet w najmniejszym torbach fotograficznych.

  MOŻLIWOŚCI MAKRO

  Warto podkreślić, że obiektyw charakteryzuje się współczynnikiem powiększenia 1:2.86, co pozwala na fotografowanie już z odległości 170 cm od krawędzi matrycy aparatu. Dzięki temu sprawdzi się on zatem w makrofotografii, wszędzie tam, gdzie nie potrzebujemy bardzo dużego zbliżenia.

  CHARAKTERYSTYCZNE ROZMYCIE TŁA

  Obiektywy o konstrukcji tego typu wyróżniają się bardzo specyficznym oddaniem nieostrości, często określanym jako „donut bokeh”. Występuje ono zarówno przy zdjęciach z małej odległości jak i na dłuższych planach.

  WYGODNY PIERŚCIEŃ USTAWIENIE OSTROŚCI

  Obiektyw Tokina SZ 500mm wyposażony jest w wygodny pierścień ustawienia ostrości pokryty gumą. Pozwala to na precyzyjną pracę i ułatwia ustawienie ostrości na fotografowanym obiekcie.

  WYPOSAŻENIE STANDARDOWE I MOCOWANIA

  Obiektyw sprzedawany jest w zestawie z osłoną przeciwsłoneczną. Posiada on mocowanie w standardzie typu T-mount (gwint 0,75mm) – dzięki temu można stosować dedykowane adaptery do wszystkich popularnych systemów takich jak: Nikon F, Canon EF, FujiFilm X, Micro 4/3, Sony E, Nikon Z.

  Sprzedawany zestaw zawiera:

  • obiektyw Tokina SZ 500mm F8 Reflex MF
  • osłona przeciwsłoneczna
  • oryginalne opakowanie
  Tokina
  9049
  4961607264027

  Specyfikacja:

  Ogniskowa
  500 mm
  Średnica filtra
  72mm
  Mocowanie
  T-mount
  Typ obiektywu
  teleobiektyw
  Rozmiar matrycy
  pełna klatka
  Ustawianie ostrości
  manualne

  Może ci się spodobać również

  Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

  Tokina SZ 500mm F8 Reflex MF

  1 695,00 zł
  Z wliczonym podatkiem