• Nowy
  Obiektyw Irix Cine 65mm T1.5 do L-mount Metric
  Obiektyw Irix Cine 65mm T1.5 do L-mount Metric
  Obiektyw Irix Cine 65mm T1.5 do L-mount Metric
  Obiektyw Irix Cine 65mm T1.5 do L-mount Metric

  Obiektyw Irix Cine 65mm T1.5 do L-mount Metric

  4 345,00 zł
  Z wliczonym podatkiem
  Obecnie brak na stanie

  Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
  Kraków, ul.Bonarka 11. Tel: 12 357-66-05

  Irix 65mm to krótki teleobiektyw filmowy, który jest niezbędny dla filmowców. Doskonale sprawdzi się w kinowych portretach, filmach narracyjnych oraz dokumentalnych. Umożliwia uzyskanie kinowego wyglądu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

  Ilość:
  Brak dostępnego produktu
  • Polityka prywatnościPolityka prywatności
  • Wysyłka i dostawaWysyłka i dostawa
  • Reklamacje i zwrotyReklamacje i zwroty

  Nowy Irix Cine 65 mm T1.5

  Irix Cine 65mm T1.5 to obiektyw dla filmowców poszukujących niezrównanej precyzji i wszechstronności w opowiadaniu wizualnych historii.

  Obiektyw filmowy Irix 65 mm T1.5 został stworzony z myślą o:

  • Portretach kinowych: Krótki teleobiektyw filmowy, taki jak Irix 65mm T1.5 wyróżnia się małą głębią ostrości podczas tworzenia portretów kinowych, zachowując ostrość na obiektach w celu prowadzenia intymnych badań charakteru.
  • Filmach narracyjnych: Idealny do przekazywania emocji, intymności lub napięcia między postaciami w średnich ujęciach i zbliżeniach, przyciągając uwagę widzów do głównych punktów.
  • Filmach dokumentalnych: Cenny ze względu na zachowanie intymności podczas fotografowania obiektów z umiarkowanej odległości. Odpowiedni do wywiadów, ujęć obserwacyjnych i uchwycenia szczegółów.
  • Kompresji kinowej: Kreatywnie zwiększa głębię i dynamikę sceny poprzez nieznaczną kompresję perspektywy, poprawiając wizualną narrację.
  • Trudnych warunkach oświetleniowych: Szeroka przysłona umożliwia kinowy wygląd nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.
  • Produkcjach komercyjnych i muzycznych: Poprawia przekaz wizualny i estetykę produkcji, rejestrując stylizowane ujęcia o kinowej jakości.

  Funkcjonalny i innowacyjny

  Obiektywy filmowe Irix posiadają zbliżone wymiary oraz wagę, pozwalając na szybką i łatwą wymianę obiektywu bez konieczności większych zmian w konfiguracji Twojej kamery. Obiektywy wyposażone są w system mocowania magnetycznego (MMS), który umożliwia zastosowanie akcesoriów takich jak filtry magnetyczne z linii Irix Edge.

  W standardzie CINE

  Irix Cine 65mm został zaprojektowany zgodnie ze standardami profesjonalnej branży filmowej, będąc wynikiem połączenia tradycyjnych rozwiązań oraz nowoczesnych technologii. Irix Cine 65mm posiada przedni gwint filtra 86mm oraz standardowe zębatki follow focus 0.8, które zapewniają kompatybilność z większością akcesoriów dostępnych na rynku.

  Irix to stosunkowo młoda marka, która dzięki temu obiektywowi, będącym piątym z serii Cine, tworzy set składający się z typowych ogniskowych w branży filmowej. Obiektywy Irix są dokładnie testowane i sprawdzane, po to, aby spełnić najwyższe standardy oraz sprostać wymaganiom klientów. Marka Irix dba o to, aby wszystkie obiektywy w ofercie były kompatybilne. Począwszy od powłok antyrefleksyjnych neutrino coating, które redukują ryzyko wystąpienia blików i flar do absolutnego minimum, po tę samą wagę i położenie pierścieni ustawienia ostrości oraz przysłony.

  Lekka i kompaktowa konstrukcja

  IrixCine 65mm T1.5 spełnia wymagania wszystkich filmowców. Nieważne, czy chcesz zbudować profesjonalny setup czy po prostu używać obiektywu na stabilizatorze. Ten obiektyw jest właśnie dla Ciebie. Wytrzymała konstrukcja wykonana ze stopu aluminium i magnezu oraz waga nie przekraczająca 1,2kg – 1,4kg to kluczowe cechy. Przednia zewnętrzna średnica montażu 95mm, gwint filtrów 86mm, oraz unikalny MMS – Magnetic Mount System do szybkiej wymiany filtrów to również gwarancja przyjemnej i płynnej pracy.

  Irix_65mm_soczewki_uklad-1.jpg

  Nowoczesny układ optyczny gwarantujący wyjątkową jakość obrazu

  Kreatywność i pasja leżą w Twoich rękach. Stwórz jedyny w swoim rodzaju filmowy obraz, którego nie da się zapomnieć! Dzięki doskonale dopracowanemu układowi optycznemu Twoje filmy będą charakteryzować się minimalnym poziomem zniekształceń i aberracji. System wewnętrznego ogniskowania obiektywu gwarantuje szczelność, a 11-sto listkowa przysłona zapewnia piękny bokeh a jednocześnie płynną regulację w zakresie T1.5 – T16. Irix 65mm Cine jest idealnym obiektywem do filmowania naturalnie wyglądających scen, dzięki bardzo małemu focus breathing przy ustawianiu ostrości, i zbliżonym do ludzkiego oka polu widzenia.

  Innowacyjny pierścień adaptacyjny

  Pierścień adaptacyjny jest nowatorską funkcją, którą pokochasz bez względu na to czy jesteś profesjonalistą, czy amatorem. Pierścień został zaprojektowany tak, aby obudowa obiektywu pozostała smukła i przyjazna dla użytkownika podczas ręcznej obsługi, ale bez żadnych kompromisów, gdy chcesz użyć swojego ulubionego sprzętu filmowego. Połączenie praktyczności i użyteczności, które pokochasz.

  65mm-ring.png

  Magnetyczny system mocowania

  Wszystkie obiektywy Irix Cine (z wyjątkiem Irix 11mm T4.3) posiadają Magnetic Mount System (MMS), który jest kompatybilny z filtrami Irix Edge MMS, Vari ND oraz osłoną przeciwsłoneczną. Filtry magnetyczne Irix Edge mają unikalną bezgwintową konstrukcję, dzięki czemu można mieć pewność, że wszystko pozostaje czyste i gotowe do pracy! Już nigdy więcej nie będziecie myśleć o brudnym lub zakurzonym gwincie filtra.

  Filtry MMS można układać jeden na drugim, co pozwala nie tylko na swobodne łączenie ich ze sobą, ale także oszczędza sporo miejsca podczas przechowywania. Osłona obiektywu MMS skutecznie chroni obiektyw przed niepożądanym światłem, które może powodować bliki i flary. Wszystkie filtry Irix Edge Magnetic Mount System (MMS) wykonane są z hartowanego szkła optycznego (SR), co czyni je niezwykle wytrzymałymi. Powierzchnie filtrów pokryte są wielowarstwową powłoką antyrefleksyjną z dodatkową NANOpowłoką specjalnego typu, która ułatwia ich czyszczenie.

  Doskonała współpraca ze stabilizatorami

  Wszystkie obiektywy Irix Cine posiadają podobną wagę oraz budowę, co znacznie ułatwia ich wymianę na stabilizatorze. Wbudowany pierścień ostrzenia idealnie sprawdzi się podczas używania bezprzewodowego follow focusa na stabilizatorze. Waga około 1kg stanowi idealną przeciwwagę dla większości aparatów bezlusterkowych, dzięki czemu wyważanie jest dziecinnie proste. Obiektywy Irix zostały przetestowane na wielu stabilizatorach najpopularniejszych marek, takich jak Zhiyun czy DJI. Dzięki temu mamy pewność, że nasze obiektywy spełnią Twoje oczekiwania a filmowanie stanie się jeszcze prostsze.

  *Każdy aparat ma inny rozkład wagi oraz rozmiar, dlatego niektóre aparaty balansują się łatwiej, inne nie. Testy zostały przeprowadzone na serii Sony A7 i Canon R.

  Przygotowany na każde warunki

  Wytrzymała i trwała konstrukcja Irix Cine 65mm gwarantuje pracę bez przeszkód bez względu na zaistniałe warunki atmosferyczne. Obiektyw jest w pełni odporny na deszcz, piasek czy kurz, dzięki czemu możesz wybrać się w każdej chwili na przygodę, w warunkach pustynnych lub do dżungli. Oczywiście jeśli tylko Twoja kamera sobie z tym poradzi. Dodatkowo oznakowanie na obiektywie Irix jest wygrawerowane i wypełnione farbą reagującą na promieniowanie UV, co oznacza, że jest lepiej widoczne w słabym świetle. Dzięki temu filmowanie w trudnych warunkach oświetleniowych staje się znacznie łatwiejsze.

  Irix_65mm_uszczelki_uklad-1.jpg

  Doskonałe dopasowanie do świata filmowego

  Komfort na planie filmowym jest kluczowy. Aby maksymalnie ułatwić użytkowanie, zadbaliśmy o to, by Irix Cine 65mm był kompatybilny z większością dostępnych na rynku systemów follow focus, matte boxów, stabilizatorów i akcesoriów. Co więcej, jest on wyposażony w dołączaną stopkę podpierającą obiektyw – aby zapewnić stabilizację i zmniejszyć obciążenie mocowania bagnetowego kamery podczas korzystania z urządzeń follow focus.

  Irix-Cine-65-mm-part-II-1-1-scaled.jpg

  Zestaw zawiera:

  • Obiektyw Irix Cine 65mm
  • dekielki
  • oryginalne opakowanie
  Irix
  11150
  7640172194812

  Specyfikacja:

  Ogniskowa
  65 mm
  Średnica filtra
  86mm
  Mocowanie
  L mount
  Typ obiektywu
  standardowy
  Rozmiar matrycy
  pełna klatka
  Ustawianie ostrości
  manualne
  Rodzaj ogniskowania
  stałoogniskowy
  Liczba transmisyjna
  T1.5

  Obiektyw Irix Cine 65mm T1.5 do L-mount Metric

  4 345,00 zł
  Z wliczonym podatkiem