Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. "ciasteczkach").

zamknij
Obniżka! Cokin C166 filtr polaryzacyjny kołowy 52mm Zobacz większe

Cokin C166 filtr polaryzacyjny kołowy 52mm

Filtry wkręcane polaryzacyjne firmy Cokin produkowane są z najwyższej jakości szkła mineralnego. W celu zapewnienia wysokiego poziomu transmisji światła naniesiono na nie wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne. Bardzo precyzyjnie wykonana powierzchnia filtra podwyższa odporność na odblaski.

Więcej szczegółów

773
85831561975

119,00 zł

139,00 zł

-20,00 zł

Sklep internetowy: Produkt dostępny

Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
Kraków ul.Bonarka 11 tel 12 357-66-05
Seria seria C
Średnica filtra 52mm
Rodzaj filtra polaryzacyjny
Model Seria C PL-CIR 52mm

Filtry polaryzacyjne znacznie poprawiają kontrast i nasycenie kolorów fotografowanych obiektów. Dzięki nim uzyskujemy bardzo soczyste zielenie i np. intensywne barwy kwiatów. Niektóre obiekty, które obserwowane gołym okiem wydają się matowe i blade, po zastosowaniu filtra polaryzacyjnego stają się żywe i zachwycają kolorami.

Niezależnie od pogody filtr polaryzacyjny eliminuje zupełnie lub całkowicie refleksy światła od powierzchni niemetalicznych takich jak tafla wody czy szyby.

W słoneczny dzień – szczególnie w godzinach porannych lub wieczornych – gdy filtra polaryzacyjnego użyjemy w chwili, gdy pomiędzy osią fotografowania a słońcem jest kąt prosty, niebo będzie intensywne przyciemnione, a chmury podkreślone. Jest to jedna z podstawowych zalet stosowania filtrów polaryzacyjnych i zarazem najczęściej wykorzystywana. Intensywność działania filtra polaryzacyjnego reguluje się obracając pierścieniem z przodu filtra i zmieniając w ten sposób płaszczyznę polaryzacji.

Filtr ogranicza ilość światła wpadającego do obiektywu do 1⅔ stopnia przesłony (1⅔EV) i posiada oprawkę typu slim, która zmniejsza szanse winietowania na obiektywach szerokokątnych.

Podstawowe cechy:

  • wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne
  • usuwa refleksy świetlne
  • poprawia kontrast

Sprzedawany zestaw zawiera:

  • filtr Cokin C166 CPL
  • oryginalne opakowanie

Gwarancja sprzedawcy:

  • 2 lata