Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. "ciasteczkach").

zamknij
Cokin_U960 Zobacz większe

Zestaw Cokin U960 filtry holder etui L Z-PRO

Cokin U960 to zestaw zawierający trzy filtry połówkowe szare (Cokin Z121L, Z121M i Z121S), holder w rozmiarze L (seria Z-PRO) oraz futerał. Filtry montowane są za pomocą uchwytu (holdera), który nasadza się na wymienne adaptery mocujące, o średnicach, które można dopasować do posiadanego obiektywu. Holder do serii Z-PRO pozwala na dowolne rozmontowanie slotów na filtry, przez co można zmniejszyć jego profil. 

Więcej szczegółów

757
85831300307

469,00 zł

Sklep internetowy: Chwilowy brak produktu

Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
Kraków ul.Bonarka 11 tel 12 357-66-05
Seria Cokin Z-PRO
Rozmiar filtra rozmiar L
Model Cokin U960

Filtry neutralne szare połówkowe są niezwykle przydatne w fotografii krajobrazowej, ale stosowane są też w wielu innych rodzajach fotografii (także w filmie). Pozwalają na niwelowanie różnic w jasności obszarów składowych kompozycji obrazu, np. różnicy pomiędzy jasnym niebem a ciemną ziemią. Neutralne szare połówkowe użyte we właściwy sposób pomagają zmniejszyć kontrasty, unikać przepaleń oraz pokazywać więcej detali w cieniach. Zestaw zawiera: -Filtr Z121L (ND2) w zabarwionej części ogranicza ilość światła wpadającego do obiektywu o 1 stopień przesłony (1EV). -Filtr Z121M (ND4) w zabarwionej części ogranicza ilość światła wpadającego do obiektywu o 2 stopnie przesłony (2EV). -Filtr Z121S (ND8) w zabarwionej części ogranicza ilość światła wpadającego do obiektywu o 3 stopnie przesłony (3EV). Posiada miękkie przejście między częścią zabarwioną a przezroczystą. -Uchwyt BZ-100 jest szybki w montażu i łatwy w użyciu, zapewnia pełną kontrolę położenia filtra. Jest lekki, nie ogranicza funkcjonalności obiektywu i nie obciąża jego tubusu.

Wysokiej jakości tworzywa, z których jest wykonany, utrzymują elastyczność nawet w niskich temperaturach. -Pokrowiec Z306 na 5 filtrów, uchwyt BZ-100 i adapter.

System Z-PRO polecany jest do małoobrazkowych lustrzanek pełno klatkowych (z matrycami formatu 24x35mm) oraz lustrzanek z matrycami APS-C używanymi z obiektywami szerokokątnymi. Aby zestaw był w pełni funkcjonalny należy zakupić również pierścień (adapter) Cokin Z-PRO (rozmiar L) o odpowiedniej średnicy.

Podstawowe cechy zestawu:

  • Skład: 3 połówkowe filtry szare Cokin Z-PRO (rozmiar L), holder, futerał
  • możliwość zmiany ilości slotów w holderze
  • numer referencyjny w systemie Cokin: U960

Sprzedawany zestaw zawiera:

  • holder Cokin BZ-100
  • filtr Cokin Z121L
  • filtr Cokin Z121M
  • filtr Cokin Z121S
  • etui Cokin z306
  • oryginalne opakowanie

Gwarancja sprzedawcy:

  • 2 lata