• Nowy
  Monitor 27" Eizo ColorEdge CG2700S
  Monitor 27" Eizo ColorEdge CG2700S

  Monitor 27" Eizo ColorEdge CG2700S

  9 999,00 zł
  Z wliczonym podatkiem
  Obecnie brak na stanie

  Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
  Kraków, ul.Bonarka 11. Tel: 12 357-66-05

  Flagowy, 27-calowy monitor ColorEdge nowej generacji. Oferuje rozdzielczość 2K WQHD (2560 x 1440), jasność na poziomie 400 cd/m2 oraz obsługę HDR. Przeznaczony dla profesjonalistów w dziedzinach takich jak edycja wideo, projektowanie gier, fotografia i nie tylko.

  Proszę pytać o dostępność.

  Ilość:
  Brak dostępnego produktu
  • Polityka prywatnościPolityka prywatności
  • Wysyłka i dostawaWysyłka i dostawa
  • Reklamacje i zwrotyReklamacje i zwroty

  ColorEdge CG2700S jest jednym z flagowych modeli najnowszej generacji monitorów ColorEdge do zarządzania kolorem. Oferuje m.in. obsługę standardu HDR i sygnałów USB-C, wbudowany kalibrator oraz zupełnie odmienioną obudowę.

  Rozdzielczość 2K WQHD
  ColorEdge CG2700S wyświetla obraz w rozdzielczości 2K WQHD (2560 x 1440). Na ekranie o przekątnej 27 cali jednocześnie zmieści się obraz w pełnej rozdzielczości full HD oraz paski narzędzi i okna innych aplikacji. Dzięki temu monitor idealnie nadaje się do edytowania materiałów wideo, tworzenia grafiki 3D, projektowania gier, fotografii i innych zastosowań kreatywnych. Dla twórców pracujących z materiałami 4K polecany jest model CG2700X.

  Uproszczone Okablowanie - Wygodne połączenie kablem USB-C
  Dzięki obsłudze USB-C monitor może wyświetlać obrazy wideo, przesyłać sygnały USB i dostarczać zasilanie do podłączonego urządzenia (np. laptopa lub tabletu). Wielofunkcyjny charakter połączenia USB-C znacznie ułatwia przenoszenie się między stacjami roboczymi i pracę zdalną.

  Dostarczanie zasilania
  CG2700S potrafi ładować laptopa (np. MacBooka Pro) z mocą do 92 W. Nie potrzebujesz więc osobnego zasilacza, który zajmuje miejsce na biurku lub w torbie.

  Eizo-CG2700S-03.jpg

  Stabilne połączenie z siecią
  Ponieważ jest to coś, czego brakuje w wielu nowoczesnych laptopach, monitor wyposażono we wbudowany port LAN pozwalający uzyskać stabilne przewodowe połączenie z siecią. Po podłączeniu laptopa przez złącze USB-C monitor zapewnia dostęp do sieci, co umożliwia m.in. udostępnianie plików, zdalną postprodukcję i sieciowe zarządzanie kolorem z programem ColorNavigator Network.

  Precyzyjne zarządzanie kolorem - wbudowany kalibrator
  Produkty z serii ColorEdge były pierwszymi monitorami na rynku wyposażonymi we wbudowany kalibrator. Kalibrator oferowany w modelu CG2700S automatycznie przeprowadza kalibrację monitora w zadanych odstępach czasowych. Dzięki temu nie trzeba kupować osobnego sprzętu kalibracyjnego, by zapewnić idealne odwzorowanie kolorów. Ponadto czujnik udoskonalono w taki sposób, by po wysunięciu na ekran nie zasłaniał widoku i nie przeszkadzał w normalnej pracy.

  W trakcie kalibracji nie powinno się pracować z kolorami, ponieważ ustawienia barwne ekranu będą się zmieniać.

  ColorNavigator 7: oprogramowanie do zarządzania kolorem
  Aby zapewnić wierne odwzorowanie kolorów, należy przeprowadzać regularną kalibrację monitora. Autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator 7 to precyzyjne i intuicyjne w obsłudze rozwiązanie przeznaczone do zarządzania kolorem. Umożliwia m.in. stworzenie harmonogramu automatycznej kalibracji, jednoczesną kalibrację wszystkich trybów wyświetlania obrazu oraz przeprowadzenie korelacji z zewnętrznymi czujnikami. Dane kalibracji zapisywane są w monitorze zamiast w systemie operacyjnym, dzięki czemu użytkownik nie musi powtarzać kalibracji, gdy korzysta z innego komputera.

  ColorNavigator Network: oprogramowanie do kontroli jakości
  ColorNavigator Network to narzędzie umożliwiające scentralizowaną kontrolę jakości wszystkich monitorów z serii ColorEdge. Doskonale sprawdzi się w studiach, drukarniach i wszędzie tam, gdzie wiele osób pracuje nad wspólnymi projektami. Po zainstalowaniu na stacji roboczej oprogramowania NetAgent lub ColorNavigator 7 administrator może zdalnie zarządzać wieloma monitorami ColorEdge z poziomu przeglądarki internetowej. ColorNavigator Network znajduje się na bezpiecznym serwerze w chmurze, w związku z czym klient nie musi ponosić kosztów zakupu i utrzymania własnego serwera.

  Zaawansowana reprodukcja kolorów
  ColorEdge CG2700S odtwarza 98% przestrzeni DCI-P3 stosowanej w kinematografii cyfrowej, a także 99% przestrzeni Adobe RGB. Szeroki gamut kolorów zapewnia również wierną reprodukcję całych przestrzeni barwnych CMYK (ISO-coated i US web-coated) używanych w druku. Monitor obsługuje też standard transmisyjny BT.2020.

  Wierne odtwarzanie kolorów dzięki tabeli 3D LUT
  W modelu CG2700S wykorzystano tabelę 3D LUT, która indywidualnie dopasowuje kolory, pobierając dane z trójwymiarowej tabeli RGB. Tabela 3D LUT korzysta z oferowanej przez oprogramowanie ColorNavigator 7 funkcji emulacji i imituje filmowy wygląd obrazu, co pozwala twórcom sprawdzić, jak będzie wyglądał ich produkt dla odbiorcy końcowego. Ponadto tabela 3D LUT poprawia mieszanie barw RGB, które odgrywa istotną rolę w odtwarzaniu odcieni szarości.

  Jednoczesne wyświetlanie kolorów z palety 10-bitowej
  Odbierając sygnał wejściowy ze złącza DisplayPort lub HDMI, monitor może wyświetlać 10-bitowy* obraz z 16-bitowej tabeli LUT (ponad miliard kolorów jednocześnie, a więc 64 razy więcej niż w przypadku tabeli 8-bitowej). Zapewnia to płynne przejścia tonalne i mniejszy współczynnik Delta-E między sąsiadującymi kolorami.

  *Do wyświetlania obrazów 10-bitowych potrzebne są karta graficzna i oprogramowanie obsługujące wyjściowe sygnały 10-bitowe. W przypadku sygnału HDMI potrzebne jest również urządzenie z obsługą DeepColor.

  Szeroki wybór trybów pracy
  Monitor oferuje predefiniowane tryby pracy, w których przestrzeń barwną i wartości gamma dopasowano do standardów DCI-P3, BT. 709 i BT. 2020. Do oglądania treści HDR dostępne są natomiast tryby DCI i BT. 2100 (dla krzywych PQ) oraz BT. 2100 (dla krzywych HLG). Wbudowany kalibrator pozwala dopasować i utrzymać poziom jasności dla poszczególnych trybów.

  Obsługa standardu HDR
  ColorEdge CG2700S ma ekran o wysokiej jasności 400 cd/m2. Obsługuje krzywe HLG (Hybrid Log-Gamma) i PQ (Perceptual Quantization), które pozwalają wyświetlać i edytować treści wideo w standardzie HDR (High Dynamic Range). Korzystając ze zoptymalizowanych krzywych gamma, monitor jest w stanie odtwarzać obrazy w sposób dużo bardziej zbliżony do percepcji ludzkiego oka niż w przypadku standardu SDR (Standard Dynamic Range). Dzięki temu twórcy mogą edytować obrazy wyświetlane z szeroką rozpiętością tonalną, mając pewność, że będą gotowe na dalsze etapy edycji czy color gradingu.


  Reprodukcja prawdziwej czerni
  Zgodnie ze standardem DCI monitor oferuje wysoki kontrast 1600:1*. Umożliwia to wyświetlanie „prawdziwych” czerni, które z reguły są trudne do osiągnięcia w typowych monitorach LCD. Nawet przy patrzeniu na ekran z boku w słabo oświetlonym studio ciemne tony zachowują swoją głębię.

  * Typowa wartość, gdy dla ustawienia DUE Priority wybrano opcję „Brightness”.

  Ostrzeżenie dotyczące luminancji
  ColorEdge CG2700S może pokazać obszary ekranu, których nie da się prawidłowo wyświetlić przy aktualnie ustawionym poziomie jasności. Zaznaczone są na żółto lub różowo. Funkcja ta działa dla jasności 300, 500, 1000 i 4000 cd/m2.

  Ostrzeżenie wyłączone Ostrzeżenie włączone - Tryb Gamut Warning

  CG2700S oferuje specjalny tryb pracy Gamut Warning. Po jego wybraniu monitor wykrywa obszary obrazu BT.2020, których nie da się odtworzyć w standardzie BT. 709, i konwertuje je do odcieni szarości. Do dyspozycji użytkownika jest też tryb BT. 709 Clipping, który pozwala oglądać obrazy BT. 2020 w przestrzeni kolorów BT. 709 i pokazuje, jak będą się wyświetlały w telewizji HDTV.

  Automatyczna regulacja ustawień barwnych
  CG2700S oferuje funkcję synchronizacji sygnału, która automatycznie dopasowuje ustawienia monitora (m.in. zakres sygnału wejściowego i format kolorów na wejściu) do odbieranego sygnału wideo, tak aby parametry kolorów były spójne w trakcie całej postprodukcji.

  Regulacja krzywej gamma dla każdego monitora osobno
  Krzywa gamma jest regulowana dla każdego monitora ColorEdge z osobna w fabryce EIZO w Japonii. Robi się to, mierząc wartości gamma dla każdego z kolorów podstawowych RGB (czerwony, zielony, niebieski) w skali 0–255, a następnie korzystając z 16-bitowej tabeli barw Look-Up Table (LUT) monitora, aby wybrać najbardziej pasujące odcienie.

  Błyskawiczna stabilizacja koloru
  Typowy monitor LCD potrzebuje około 30 minut, aby osiągnąć stabilny poziom jasności, chromatyczności i odcieni. Modelowi CG2700S pełna stabilizacja kolorów zajmuje zaledwie trzy minuty. Niezależnie od tego, czy jesteś w studio, czy zabierasz monitor w plener, przystąpienie do pracy zajmie tylko chwilę.

  Stabilny obraz dzięki sztucznej inteligencji
  Na kolory i jasność monitora LCD mogą wpływać wahania temperatury w otoczeniu oraz temperatury samego urządzenia. Modele z serii ColorEdge CG wyposażono we wbudowany czujnik, który wykrywa zmiany temperatury i dopasowuje przejścia tonalne, kolory, jasność i inne ustawienia monitora tak, aby obraz cały czas wyświetlał się prawidłowo. Algorytm wykorzystywany przez sztuczną inteligencję (AI)* w modelu CG2700S umożliwia wykrywanie temperatury i regulację ustawień nawet przy wysokim poziomie jasności.

  *Patent nr 6723964.

  Jednolity obraz na całej powierzchni
  Monitory LCD często wykazują wahania jasności i chromatyczności obrazu w różnych częściach ekranu. Aby temu zapobiec, monitor CG2700S wyposażono w autorską technologię EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer), która koryguje odchylenia odcieni na całym ekranie, zapewniając stabilne wyświetlanie obrazu.

  Grafika ma charakter poglądowy; rzeczywiste rezultaty zastosowania funkcji DUE będą się różnić w zależności od modelu monitora i środowiska.

  Obudowa z ażurowego metalu
  Dla modelu CG2700S zaprojektowano zupełnie nową obudowę, której tylna część została wykonana z metalu z ażurowym wzorem. Obecność otworów zapewnia lepszy przepływ powietrza, co pozwala chłodzić monitor bez użycia hałaśliwego wentylatora. Umieszczona z tyłu rączka ułatwia przenoszenie monitora.

  Kaptur ochronny
  Do monitora CG2700S dołączono specjalny kaptur zapobiegający odbijaniu się światła od powierzchni ekranu. Jest on wyjątkowo lekki i składa się tylko z jednego elementu, montowanego magnetycznie.

  Praktyczna stopka
  Monitor wyposażony jest w stopkę, która pozwala swobodnie regulować wysokość ekranu, nachylać go i obracać. Ma również wygodny mechanizm zwalniający, dzięki któremu można jednym ruchem odłączyć ekran od podstawki.

  Szeroki wybór złączy
  ColorEdge CG2700S wyposażono w złącza wejściowe DisplayPort, HDMI i USB-C. Oprócz tego monitor ma wbudowane cztery porty USB-A (dwa w standardzie 3.1 Gen 1 i dwa w standardzie 2.0) umożliwiające podłączenie urządzeń peryferyjnych.

  Eizo-CG2700S-12.jpg

  Monitor przyjazny środowisku - Eko opakowanie
  EIZO stara się wprowadzać ekologiczne rozwiązania produkcyjne, dlatego kable dołączone do monitora zawijane są w arkusz z pulpy papierowej zamiast w plastikową torebkę.

  Gwarancja dystrybutora:

  • 5 lat
  Eizo
  UMLEICG2700S
  4995047063650

  Specyfikacja:

  Matryca
  IPS
  Przekątna
  27"
  Naturalna rozdzielczość
  2560 x 1440 (16:9)
  Rozmiar wyświetlanego obrazu
  596,7 x 335,6mm
  Rozmiar piksela
  0,233 x 0,233mm
  Liczba kolorów
  1,07 miliarda (wyświetlanie 10-bitowe) z palety 278 bilionów (16-bitowa tabela LUT)
  Kąty widzenia (pionowo / poziomo)
  178°, 178°
  Jasność
  400 cd/m²
  Kontrast
  1600:1
  Czas reakcji (typowy)
  19 ms (gray-to-gray)
  Wejścia sygnałowe
  USB-C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 1.3), DisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (Deep Color, HDCP 1.4), DVI-D (HDCP 1.4)
  Cyfrowa częstotliwość odświeżania
  USB-C, DisplayPort: 26 - 89 kHz / 23 - 61 HzHDMI: 15 - 89 kHz / 23 - 61 Hz
  Maksymalny pobór mocy
  187 W
  Typowy pobór mocy
  32W
  Pobór mocy w trybie oszczędzania energii
  0,5 W lub mniej
  Stablizacja jasności
  Tak
  Predefiniowane tryby pracy
  User, BT.2020, BT.709, DCI-P3, PQ_DCI-P3, HLG_BT.2100, AdobeRGB, sRGB, Calibration (CAL), SYNC_SIGNAL
  Digital Uniformity Equalizer
  Tak
  Języki na wyświetlaczu OSD
  angielski, niemiecki, francuski, włoski, japoński, chiński uproszczony, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny
  Regulacja wysokości
  155mm
  Pochylenie
  35° góra, 0° dół
  Obrót
  344°
  Piwot
  90°
  Wymagana temperatura
  0 - 35°C
  Wymagana wilgotność
  20 - 80%
  Certyfikaty i standardy
  CB, CE, UKCA, TUV/GS, cTUVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), TUV/S, PSE, VCCI-B, RCM, EAC, RoHS, WEEE, TUV/Ergonomics, TUV/Color Accuracy (Quick Stability), FograCert Softproofing System (klasa A)
  Rodzaj podświetlenia
  LED z szerokim gamutem
  Odwzorowanie przestrzeni barw
  Adobe RGB: 99%, DCI-P3: 98%

  Monitor 27" Eizo ColorEdge CG2700S

  9 999,00 zł
  Z wliczonym podatkiem