Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. "ciasteczkach").

zamknij

Obiektyw VOIGTLANDER 28mm F/2.0 VM ULTRON (Leica M)

VOIGTLANDER 28mm F/2.0 VM ULTRON to szerokokątny obiektyw oferujący niewielkie rozmiary oraz bardzo dobrą rozdzielczość obrazu.

Produkt dostępny na zamówienie do 3 dni roboczych.

Więcej szczegółów

2 899,00 zł

Sklep internetowy: Chwilowy brak produktu

Sklep stacjonarny: Sprawdź dostępność
Kraków ul.Bonarka 11 tel 12 357-66-05
Ogniskowa 28 mm
Średnica filtra 46mm
Mocowanie Leica M
Typ obiektywu szerokokątny
Rozmiar matrycy pełna klatka
Konstrukcja optyczna 10 elementów w 8 grupach
Ustawianie ostrości manualne
Przysłona minimalna 22
Przysłona maksymalna f/2.0
Listki przysłony 10
Wymiary (mm) Ø655 x 51,2
Waga (kg) 244 g
Rodzaj ogniskowania stałoogniskowy
Stabilizacja nie
Zastosowanie foto

Voigtländer to firma, która miała ogromny wpływ na rozwój fotografii. Jej produkty słynęły nie tylko z wysokiej jakości wykonania ale także z innowacyjnych rozwiązań. To właśnie firma Voigtländer produkowała rewolucyjny obiektyw Petzvala i wprowadziła pierwszy na świecie całkowicie metalowy aparat. Obecnie marka Voigtländer należy do japońskiego koncernu Cosina.

VOIGTLANDER 28mm F/2.0 VM ULTRON to szerokokątny obiektyw oferujący niewielkie rozmiary oraz bardzo dobrą rozdzielczość obrazu. Cechy te to zasługa zaawansowanego układu optycznego składającego się z 10 elementów ustawionych w 8 grup. Największym atutem tego modelu jest szeroki kąt widzenia, który w połączeniu z minimalną odległością ostrzenia wynoszącą 0,7 m daje fotografowi ogromną swobodę w kreowaniu ujęcia.

Warto wspomnieć również o 10-listkowej przysłonie pozwalającej uzyskać ciekawy efekt rozmycia obiektów poza głębią ostrości (bokeh). Obiektyw posiada zintegrowaną osłonę przeciwsłoneczną ale użytkownik ma możliwość instalacji filtra o średnicy 46 mm. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że model ten doskonale pasuje do niewielkich aparatów wyposażonych w mocowanie Leica M.

Zestaw zawiera:

  • obiektyw VOIGTLANDER 28mm F/2.0 VM ULTRON (Leica M)
  • oryginalne opakowanie